Real Madryt zdementował doniesienia ws. stanów lękowych Thibaut Courtois

04.10.2019 16:47
Real Madryt zdementował doniesienia ws. stanów lękowych Thibaut Courtois
fot. MARTIN BUREAU/AFP/East News

Real Madryt w oficjalnym komunikacie odniósł się do doniesień medialnych w kwestii rzekomych nawracających stanów lękowych u bramkarz Thibaut Courtois, które miały być przyczyną zmiany w przerwie meczu z Club Brugge. "Królewscy" temu zaprzeczyli.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Real męczył się w Brugii, ale jeszcze bardziej męczył się jego bramkarz. Belg dwa razy wyciągał piłkę z siatki, a przy jednej ze straconych bramek mógł zrobić zdecydowanie więcej. Na drugą połowę już nie wyszedł. Szybko okazało się, że zmiana była podyktowana problemami żołądkowymi.

Hiszpańskie media nie dały temu wiary i wysnuły teorię, że Courtois zmaga się z nawracającymi stanami lękowymi, których objawem mają być wyżej wymienione kłopoty. Real szybko zdementował te plotki.

Komunikat Realu ws. Courtois

"W związku z niektórymi informacjami na temat naszego zawodnika Thibaut Courtois, Real chce oświadczyć, że:

1. U naszego zawodnika nigdy nie zdiagnozowano rzekomych stanów lękowych, a zatem te informacje są absolutnie fałszywe.
2. U Thibauta Courtois zdiagnozowano ostre zapalenie żołądka i jelit, które spowodowało odwodnienie i zaburzenia równowagi elektrolitowej, co uniemożliwiło mu zakończenie meczu w Brugii
3. Zawodnik obecnie pozytywnie zareagował na zastosowane leczenie".

Wszystko wskazuje na to, że Thibaut Courtois opuści sobotni mecz ligowy z Granadą. To będzie spotkanie na szczycie hiszpańskiej La Ligi - Real jest liderem, a Granada sensacyjnym wiceliderem.

RadioZET.pl/sport.pl