Real Madryt rozbił Celtę Vigo, hat-trick Karima Benzemy [WIDEO]

13.09.2021 08:43
Karim Benzema

Real Madryt w meczu 4. kolejki La Liga pokonał u siebie Celtę Vigo 5:2. Bohaterem spotkania był Karim Benzema, który zdobył trzy bramki. Królewscy zachowali pozycję lidera tabeli.

Real nie rozpoczął niedzielnego spotkania najlepiej, bowiem już w 4. minucie pozwolił rywalom na objęcie prowadzenia. Błąd przy wyprowadzeniu piłki przed własnym polem karnym popełnił Miguel Gutierrez, co błyskawicznie wykorzystali rywale, a konkretnie Santi Mina, który z bliska pokonał Thibaut Courtois.

Królewscy wyrównali w 24. minucie za sprawą Benzemy. Francuz wykorzystał zgranie Federico Valverde z prawej strony i umieścił piłkę w siatce po mocnym strzale z kilku metrów. Real atakował dalej, ale to Celta zdobyła kolejną bramkę. W 31. minucie świetny kontratak celnym strzałem wykończył Franco Cervi.

Sensacyjne prowadzenie gości utrzymało się do przerwy, jednak tuż po rozpoczęciu gry w drugiej połowie znów mieliśmy remis. Ponownie do siatki rywali trafił Benzema, który tym razem wykorzystał dobre dośrodkowanie z lewej strony Miguela. Po 8 kolejnych minutach prowadzenie Los Blancos dał Vinicius Junior. Brazylijczyk trafił w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

W 72. minucie dał o sobie znać debiutujący tego dnia w barwach Realu Madryt Eduardo Camavinga. 18-letni Francuz, który pojawił się na murawie kilka minut wcześniej, dopadł do piłki odbitej przez bramkarza po strzale Luki Modricia i z bliska umieścił ją w siatce. Wynik meczu ustalił w 87. minucie Benzema. Hat-tricka skompletował po strzale z rzutu karnego.

Hat-trick Karima Benzema w meczu Real Madryt - Celta 5:2 - WIDEO

Dzięki tej wygranej Realu utrzymał pozycję lidera hiszpańskiej La Liga. Benzema natomiast awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców. Francuz może pochwalić się na starcie sezonu wspaniałym dorobkiem. W czterech meczach uzbierał pięć goli i cztery asysty.