Real Madryt pokonał Celtę Vigo. Karim Benzema bohaterem

20.03.2021 18:22
Real Madryt, Benzema

Real Madryt w meczu 28. kolejki hiszpańskiej La Liga pokonał na wyjeździe Celtę Vigo 3:1. Bohaterem spotkania był Karim Benzema, który zdobył dwa gole i zaliczył asystę.

Real Madryt objął prowadzenie w 20. minucie. Przy pierwszej bramce Benzemy asystował Kroos. Identyczny schemat oglądaliśmy 10 minut później, gdy lider reprezentacji Niemiec znów zaliczył ostatnie podanie przy golu Francuza.

Gdy wydawało się, że Real zejdzie na przerwę przy dwubramkowym prowadzeniu, kontaktową bramkę zdobyli gospodarze. W 40 minucie Thiabut Courtois pokonał strzałem głową Santi Mina.

W drugiej połowie Królewscy kontrolowali przebieg meczu i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele w ofensywie. W końcówce spotkania, gdy Celta rzuciła wszystkie siły do ataku, szybki kontratak przeprowadzili podopieczni Zinedine'a Zidane'a. Benzema zagrał w pole karne do wprowadzonego z ławki rezerwowych Marco Asensio, a ten z bliska trafił do siatki, ustalając wynik spotkania na 3:1.

Dzięki tej wygranej Real awansował na 2. miejsce w tabeli i ma trzy punkty straty do liderującego Atletico Madryt. Rojiblancos swoje spotkanie 28. kolejki z Deportivo Alaves rozegrają w niedzielę.