La Liga: Real pewnie wygrał z Valencią, gole Benzemy i Kroosa

14.02.2021 18:43
Real Madryt - Valencia

Real Madryt w meczu 23. kolejki La Liga wygrał u siebie z Valencią 2:0. Gole dla Królewskich strzelali Karim Benzema i Toni Kroos.

• Real Madryt pokonał Valencię 2:0 w 23. kolejce La Liga
  • Gole strzelali Karim Benzema i Toni Kroos
  • Dzięki temu Królewscy awansowali na drugie miejsce w tabeli

Real Madryt kontrolował przebieg spotkania od samego początku. Goście w pierwszej połowie praktycznie ani razu nie zagrozili bramce strzeżonej przez Thibaut Courtois.

Pierwszą bramkę już w 12. minucie zdobył Benzema, który po podaniu Kroosa świetnie przymierzył zza pola karnego i nie dał szans bramkarzowi rywali. Pół godziny później wynik meczu ustalił Kroos, który płaskim strzałem wykończył składną akcję całej drużyny.

Real Madryt pokonał Valencię 2:0 w 23. kolejce La Liga

Po przerwie do siatki Valencii trafił jeszcze Ferland Mendy, ale po interwencji VAR bramka została anulowana.

Dzięki tej wygranej Real awansował na 2. miejsce w tabeli. Do prowadzącego Atletico traci 5 punktów. Rojiblancos mają jednak na koncie dwa mecze rozegrane mniej.