La Liga: Sensacyjna porażka Atletico, Real zgubił punkty na Santiago Bernabeu

25.09.2021 23:00
Real Madryt - Villarreal

Broniący tytułu piłkarze Atletico Madryt ponieśli pierwszą porażkę w sezonie, przegrywając na wyjeździe z Alaves 0:1 w 7. kolejce hiszpańskiej La Ligi. Pozycję lidera zachował ich lokalny rywal - Real, ale tylko zremisował u siebie z Villarreal 0:0.

Na kameralnym stadionie Mindizorroza w stolicy Kraju Basków - Vitorii-Gasteiz Atletico straciło bramkę w czwartej minucie. Celną główką popisał się Victor Laguardia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rubena Duarte. Podopieczni Diego Simeone kilka razy w tym sezonie odwrócili wynik w meczach ligowych nawet w ostatnich minutach, ale tym razem im się nie udało.

- Nie lubię grać z drużynami, które przegrywają dużo meczów, bo pewnego dnia odniosą zwycięstwo. I niestety ten dzień nastąpił w meczu z moim zespołem - powiedział na konferencji prasowej Simeone. We wtorek jego drużynę czeka trudny sprawdzian wyjazdowy w Lidze Mistrzów przeciwko AC Milan. Alaves z kolei zdobyło pierwsze punkty w sezonie i opuściło ostatnią lokatę w tabeli.

La Liga: Real Madryt - Villarreal [WYNIK]

Na jej czele - nadal Real Madryt. Wieczorem "Królewscy" bezbramkowo zremisowali z Villarreal, prowadzonym przez ich byłego trenera Unai Emery'ego, ale mają dużo do zawdzięczenia swojemu bramkarzowi. Belg Thibaut Courtois m.in. obronił dwa groźne strzały Holendra Arnauta Danjumy.

W sobotę walczyły też inne drużyny z czołówki: Valencia zremisowała z Athletic Bilbao 1:1, a Sevilla pokonała u siebie Espanyol 2:0, mimo że ostatnie pół godziny grała w osłabieniu liczebnym. Barcelona zagra w niedzielę z Levante.

W tabeli Real ma trzy punkty przewagi nad Sevillą i Atletico, ale drużyna z Andaluzji ma jeden zaległy mecz.