Zamknij

Real Madryt zaprezentował projekt nowego stadionu. Kibice pod wrażeniem

04.11.2021 14:12
Real Madryt zaprezentował projekt nowego Santiago Bernabeu. Kibice są pod wrażeniem
fot. screen/ Nuevo Santiago Bernabeu

Real Madryt na specjalnej prezentacji pokazał, jak będzie wyglądało odnowione Santiago Bernabeu. Stadion Królewskich pokryje nowocześnie wyglądająca fasada, a murawa – z okazji koncertów i innych wydarzeń – może zostać schowana do specjalnej szklarni, głębokiej na 35 metrów.

Real Madryt zaprezentował projekt nowego stadionu w prawdziwie królewskim stylu. Wicemistrzowie Hiszpanii zapowiedzieli, że na obiekcie będą mogły odbywać się koncerty największych światowych gwiazd - Rolling Stonesów, Bruce’a Springsteena, a także mecze gwiazd – koszykarza Luki Doncicia czy tenisisty Rafaela Nadala.

Królewscy pokazali też projekt „składanej” murawy. Na przebudowanym obiekcie trawa z Bernabeu będzie podzielona na 6 części i w razie potrzeby może zostać schowana do specjalnej 35-metrowej szklarni. Dzięki temu, na Bernabeu przez cały rok bedą mogły odbywać się imprezy muzyczne czy sportowe.

Real Madryt zaprezentował projekt nowego Santiago Bernabeu

Jak poinformował portal realmadrid.pl, pierwotna wartość przebudowy Santiago Bernabéu to 575 milionów euro. W tę sumę wlicza się 300 milionów euro na prace budowlane,100 milionów euro na wyposażenie technologiczne obiektu i 175 milionów euro na poprawienie infrastruktury, Chowana murawa ma kosztować dodatkowe 160 milionów euro, na co dodatkowy kredyt zostanie zatwierdzony na listopadowym Walnym Zgromadzeniu.

Prace nad przebudową Santiago Bernabeu mają zakończyć się w grudniu 2022 roku.

RadioZET.pl/PAB