Real Madryt powrócił na pozycję lidera La Ligi, hat-trick Marco Asensio

22.09.2021 23:56
Real Madryt - Mallorca

Real Madryt odpowiedział na zwycięstwo Atletico Madryt i w 6. kolejce La Ligi pokonał na własnym obiekcie Mallorcę 6:1, powracając tym samym na pozycję lidera. Bohaterem spotkania został autor hat-tricka Marco Asensio.

• Real Madryt rozbił Mallorcę 6:1 w meczu 6. kolejki La Ligi
  • Hat-trickiem popisał się Marco Asensio, dwa gole zdobył Karim Benzema, a wynik ustalił Isco
  • "Królewscy" z 16 punktami zajmują 1. miejsce w tabeli ligi hiszpańskiej

Real Madryt przed startem 6. kolejki La Ligi zajmował pozycję lidera, ale we wtorek stracił ją na rzecz lokalnego rywala. Atletico wymęczyło zwycięstwo z Getafe 2:1 i przeskoczyło na 1. miejsce, jednak cieszyło się z niego zaledwie 24 godziny. "Królewscy" na Santiago Bernabeu zdemolowali beniaminka z Majorki.

Trener Carlo Ancelotii posadził w tym meczu na ławce m.in. Lukę Modricia, Edena Hazarda i Casemiro, natomiast szansę występu od pierwszej minuty otrzymali Eduardo Camavinga czy Marco Asensio. Ten ostatni rozegrał popisową partię i przypomniał, że posiada ogromny talent do gry w piłkę nożną. Lepiej prezentuje się jednak w drugiej linii, a nie jak przyzwyczaił na skrzydle.

La Liga: Real Madryt - Mallorca [WYNIK]

Gospodarze bardzo szybko otworzyli wynik spotkania. Josep Gaya poślizgnął się po przyjęciu piłki, a z jego niefrasobliwości skorzystał Karim Benzema. Kolejne minuty należały do niespodziewanego bohatera, wychowanka Mallorki, Marco Asensio, który pomiędzy 24. do 55. minutą trzy razy wpisał się na listę strzelców. W międzyczasie do siatki "Królewskich" trafił Kang-In Lee.

W ostatnim kwadransie madrytczycy jeszcze dwa razy znaleźli drogę do bramki przyjezdnych. Wynik ustalali Benzema i wprowadzony z ławki Isco.

Po sześciu kolejkach Real Madryt ma 16 punktów i o dwa wyprzedza Atletico. W czwartek dokończenie tej serii gier. Tego dnia czeka nas m.in. starcie Cadiz - FC Barcelona.

Real Madryt - Mallorca 6:1

Bramki: Karim Benzema (3., 78.), Marco Asensio (24., 29., 55.), Isco (84.) - Kang-In Lee (25.)