La Liga: Real Madryt przerwał serię Celty Vigo, popisowy mecz skrzydłowych

02.01.2021 22:54
Real Madryt - Celta Vigo

Marco Asensio i Lucas Vazquez zdobyli gola i zaliczyli asystę, a ich Real Madryt pewnie pokonał Celtę Vigo 2:0 w meczu 17. kolejki La Ligi. "Królewscy" poradzili sobie bez swojego kapitana i lidera Sergio Ramosa.

• Real Madryt wygrał z Celtą Vigo w hicie 17. kolejki La Ligi
  • Dzięki zwycięstwu "Królewscy" wskoczyli na pozycję lidera, ale Atletico dopiero w niedzielę zagra z Athletikiem Bilbao
  • Zawodnicy Zinedine'a Zidane'a przerwali passę Celty, która była niepokonana przez sześć kolejek

Mecz Real Madryt - Celta Vigo miał być jednym z hitów 17. kolejki La Ligi. Choć w tabeli dzieliło te drużyny sześć pozycji, to w ostatnich sześciu meczach obie ekipy zdobyły tyle samo punktów - po 16. Dzięki tak dobrej serii podopieczni Eduardo Coudeta wydostali się z ostatniego miejsca, awansując aż na 8. Real Madryt przed tą kolejką był wiceliderem, ale przy zwycięstwie mógł przynajmniej na kilkanaście godzin przeskoczyć Atletico. I tak też się stało.

Przyjezdni w niczym nie przypominali zespołu, który tak dobrze radził sobie w ostatnich tygodniach. Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie i kontrolowali przebieg spotkania.

La Liga: Real Madryt - Celta Vigo [WYNIK]

Pierwszą okazję do zdobycia gola mieli goście, ale po zbyt lekkim uderzeniu Iago Aspasa piłkę sprzed linii wybił Nacho. Po chwili było 1:0 dla "Królewskich". Marco Asensio dograł na długi słupek do Lucasa Vazqueza, któremu pozostało jedynie dostawić głowę. Po przerwie panowie zamienili się rolami - asystował Vazquez, a na listę strzelców wpisał się Asensio.

W drużynie gospodarzy kolejne szanse otrzymali Eden Hazard i Martin Oedegaard, którzy weszli z ławki. W składzie zabrakło za to narzekającego na problemy żołądkowe Sergio Ramosa.

Real Madryt jest obecnie liderem La Ligi i ma punkt przewagi nad Atletico. "Rojiblancos" odpowiedzą z niedzielę, po spotkaniu z Athletikiem Bilbao.

Real Madryt - Celta Vigo 2:0

Bramki: Lucas Vazquez (6.), Marco Asensio (53.)