Wielkie emocje w El Clasico. Real Madryt znów lepszy od Barcelony

10.04.2021 22:44
Real Madryt - FC Barcelona

El Clasico dla Realu Madryt. W sobotnim spotkaniu 30. kolejki La Ligi "Królewscy" pokonali FC Barcelonę 2:1 i awansowali na 1. pozycję w tabeli. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a mają na swoim koncie 66 punktów, tyle samo co Aletico, które w niedzielę zmierzy się z Realem Betis.

• Real Madryt pokonał FC Barcelonę 2:1 w meczu 30. kolejki La Ligi
  • Gole dla zwycięzców zdobyli Karim Benzema i Toni Kross
  • Dzięki zwycięstwu "Królewscy" awansowali na pozycję lidera ligi hiszpańskiej; Atletico zagra w niedzielę z Betisem

Real Madryt i FC Barcelona jeszcze niedawno traciły po kilkanaście punktów do prowadzącego Atletico Madryt. W ostatnim czasie drużyna Diego Simeone złapała jednak zadyszkę, a "Królewscy" i "Duma Katalonii" seryjnie wygrywały swoje spotkania. W rezultacie przed El Clasico "Blaugrana" miała zaledwie jedno "oczko" mniej od lidera, a ekipa Zinedine'a Zidane'a musiała zniwelować trzypunktową stratę. Z tego względu kwietniowy klasyk miał dodatkowy smaczek.

W zespole gospodarzy nie mogli wystąpić m.in. kontuzjowani Sergio Ramos, Eden Hazard i Dani Carvajal, a pozytywny test na koronawirusa zatrzymał Raphaela Varane'a. W drużynie przyjezdnych brakowało m.in. strzelca gola z pierwszego, przegranego przez Barcelonę 1:3 meczu na Camp Nou, Ansu Fatiego.

El Clasico: Real Madryt - FC Barcelona [GOLE, WIDEO, WYNIK]

Sobotnie El Clasico odbyło się w Valdebebas na Estadio Alfredo di Stefano, a nie na remontowanym Santiago Bernabeu. Mniejsza arena, pozbawiona kibiców, na szczęście nie przełożyła się na obniżenie poziomu emocji, chociaż po pierwszej połowie wydawało się, że Real nadspodziewanie gładko i pewnie ogra odwiecznego rywala.

"Królewscy" dość szybko objęli prowadzenie. W 14. minucie Fede Valverde rozrzucił akcję do Lucasa Vazqueza, ten dograł w pole karne do Karima Benzema, a Francuz popisał się cudownym uderzeniem "krzyżakiem"

Jeszcze przed upływem pół godziny gry na 2:0 podwyższył Toni Kroos. Niemiec przymierzył z rzutu wolnego, a piłka po odbiciu się od Sergino Desta wpadła do siatki. Pod koniec pierwszej połowy Zidane musiał dokonać wymuszonej zmiany, bo kontuzji kolana nabawił się Vazquez. Na murawie pojawił się Alvaro Odriozola.

Barcelona po przerwie i po wprowadzeniu z ławki Antoine'a Griezmanna złapała trochę wiatru w żagle, ale dopiero po kolejnym kwadransie zdobyła kontaktowego gola za sprawą Oscara Minguezy. Goście do końca wierzyli w wywiezienie choć jednego punktu z Madrytu, jednak brakowało im precyzji lub świetnie spisywał się Courtois. Mimo to było blisko remisu - w ostatniej akcji mecz poprzeczkę obił Ilaix Moriba.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Casemiro (90'+1).

Po El Clasico Real Madryt awansował na pozycję lidera La Ligi. "Królewscy" mają 66 punktów, tyle samo co Atletico Madryt, które w niedzielę zmierzy się z Realem Betis. Barcelona jest trzecia ze stratą jednego "oczka" do stołecznych ekip.

Real Madryt - FC Barcelona 2:1

Bramki: Karim Benzema (14.), Toni Kroos (28.) - Oscar Mingueza (60.)