Skromna wygrana Realu, Królewscy uciekają Barcelonie

02.07.2020 23:58
Real - Getafe

Real Madryt pokonał Getafe 1:0 w meczu 33. kolejki La Ligi. Dzięki zwyciestwu, Królewscy powiększyli swoją przewagę w tabeli nad Barceloną do czterech punktów.

Real mógł otworzyć wynik meczu już w 24. minucie, jednak po strzale Viniciusa kapitalnie wślizgiem interweniował David Soria. Po 12 minutach Królewscy mieli kolejną okazję do zdobycia gola, ale tym razem uderzenie Isco obronił Soria.

Chociaż Real miał dobre sytuacje, pierwsza połowa była dość intensywna, a Getafe skrupulatnie trzymało się swojej taktyki.

Po zmianie stron nie popisał się Courtois, który wybił futbolówkę wprost pod nogi Maty. Gracz gości zdecydował się na strzał i posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką.

Real - Getafe: Ramos ratuje Królewskich

W 79. minucie spotkania Carvajal został sfaulowany przez Olivera, a sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Sergio Ramos.

Od tego momentu Królewscy zaczęli coraz śmielej poczynać sobie na boisku i coraz bardziej atakowali bramkę Getafe.

Real Madryt - Getafe 1:0 (0:0) (79' - Sergio Ramos - rzut karny).