Pewna wygrana Realu, Królewscy coraz bliżej tytułu

10.07.2020 23:59
Real - Alaves

Real Madryt pokonał Deportivo Alaves w meczu 35. kolejki La Liga. Tym samym podopieczni Zinedine Zidane'a utrzymali czteropunktową przewagę nad Barceloną.

Od początku meczu Real Madryt kontrolował sytuację na boisku. Jednak to po 180 sekundach mogli prowadzić goście, ale po główce Joselu, piłka odbiła się od poprzeczki. W dziesiątej minucie Mendy wpadł w pole karne i został sfaulowany. Sędzia bez wahania podyktował jedenastkę dla Realu, którą pewnie wykorzystał Karim Benzema.

Czasami obrońcy Królewskich grali niepewnie. To w 26.minucie o mało nie wykorzystał Burke, który uderzył sprzed pola karnego, ale świetną interwencją popisał się Courtois.

Real - Alaves: Pewna wygrana Królewskich

Po zmianie stron Real podwyższył prowadzenie. W 50. Minucie Rodrygo podał do Benzemy, a ten zagrał do Asensio. Hiszpan wpakował piłkę do siatki, ale zdaniem arbitra bocznego był spalony. Sędzia główny skorzystał z analizy systemem VAR, który nie wykazał błędu po stronie Realu. Dzięki temu gospodarze prowadzili już 2:0.

Po ośmiu minutach Benzema był bliski zdobycia drugiego gola w tym spotkaniu, ale jego strzał kapitalnie obronił Jimenez. Trzy minuty później Toni Kroos popełnił błąd i goście przechwycili piłkę. Joselu był bliski zdobycia bramki kontaktowej, ale przegrał pojedynek z Courtois.

W samej końcówce meczu gracze Alaves kompletnie stracili wiarę w jakiekolwiek punkty, a Real bezpiecznie „dowiózł” wynik do końca i ostatecznie starcie zakończyło się rezultatem 2:0 dla Królewskich.