Zamknij

Prezydent Barcelony potwierdził: "Robert Lewandowski chce do nas trafić"

02.07.2022 22:55
Prezydent Barcelony potwierdził: "Robert Lewandowski chce do nas trafić"
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Bardzo cieszę się, że Robert Lewandowski chce dołączyć do Barcelony – nie ukrywał prezydent katalońskiego klubu, Joan Laporta, podczas rozmowy z mediami. Sternik Blaugrany dodał jednak, że Polak jest obecnie zawodnikiem Bayernu, więc kwestie ewentualnego transferu muszą być omawiane za zamkniętymi drzwiami.

Joan Laporta w sobotę rozmawiał z dziennikarzami przed Spotify Camp Nou. Jak zwykle w przypadku podobnych konferencji, prezes Barcelony swobodnie odpowiadał na temat transferów, które ma zamiar przeprowadzić w najbliższym czasie. Najgłośniejszym z nich jest oczywiście sprowadzenie do Katalonii Roberta Lewandowskiego, o którym Laporta wypowiadał się w superlatywach. - Robert Lewandowski jest piłkarzem Bayernu, więc wolałbym nie mówić głośno o całej sprawie. Cieszymy się, że chce dołączyć do Barcelony. Chcemy mu też podziękować – stwierdził krótko Laporta.

Prezydent Barcelony zapowiedział, że w najbliższą środę na Camp Nou zostanie zaprezentowany Frank Kessie, a w czwartek klub ogłosi transfer Andreasa Christensena. Do tego, Laporta wypowiedział się na temat Frenkiego de Jonga, łączonego z Manchesterem United. - Chce go wiele klubów, nie tylko MU. My nie mamy zamiaru go sprzedawać, a on chce zostać. Zrobię wszystko, by Frenkie pozostał w klubie, ale mamy ograniczenia dot. płac, do których musimy dostosować nasz budżet – stwierdził 51-latek.

Laporta poinformował też, że klub negocjuje z Leeds transfer skrzydłowego: 25-letniego Raphinhi. - On chce trafić do Barcelony. Rozmawialiśmy z Leeds, trwają negocjacje. Są jednak także inne kluby, które chcą kupić Raphinhę i składają za niego oferty – podsumował prezydent 3. drużyny w Hiszpanii.