Zamknij

Prezes Barcelony o sprowadzeniu Roberta Lewandowskiego: to nie będzie łatwe

17.05.2022 20:24
Barcelona nie ma pieniędzy na "Lewego". Prezydent: transfer nie jest łatwy
fot. AP/Associated Press/East News

Prezydent Barcelony Joan Laporta we wtorek był gościem audycji Radia Catalunya, w której opowiedział m.in.o możliwych transferach i odejściach z drużyny. Włodarz klubu opowiedział m.in. o sytuacji Roberta Lewandowskiego, który chce po tym sezonie odejść z Bayernu.

Laporta zaznaczył, że nie poda szczegółów dotyczących ewentualnego transferu Lewandowskiego. – Pozwólmy pracować dyrektorowi sportowemu i osobom odpowiedzialnym za finanse. Nie opowiem szczegółowo. Wszyscy pracują nad tym, aby drużyna była coraz bardziej konkurencyjna, ale nie jest to łatwe, ponieważ dopiero wychodzimy z trudnej sytuacji ekonomicznej. Powiedzmy, że w ciągu roku, który mamy, w dużej mierze oczyściliśmy klubową gospodarkę. Jeśli nam się uda uporządkować gospodarkę klubu, możemy zająć się wszystkimi rozważanymi przez nad transferami – podkreślił prezes Barcelony.

Laporta wypowiedział się też na temat sprzedaży Frenkiego de Jonga o której poinformował Gerard Romero. Niektórzy piłkarze Barçy są pożądani na rynku,a my zrobimy to, co najlepsze dla klubu. Jeśli uda nam się dopiąć umowy sponsoringowe, spełnimy warunki finansowego fair play, wtedy wyprzedaż nie będzie potrzebna – stwierdził.

Prezydent Barcelony podkreślił, że chce wzmocnić kadrę, ale priorytetem przy zakupie zawodników jest ekonomia. - Xavi wie, że ma bardzo dobrych piłkarzy zawodników, choć musimy mieć jeszcze bardziej konkurencyjną drużynę. Ale priorytetem, powtarzam, jest ekonomia. Sytuacji, którą odziedziczyliśmy, nie da się naprawić w ciągu roku. To, co zrobiliśmy w trakcie sezonu i tak było niezwykłe.

RadioZET.pl/PAB