Zamknij

Kiedy prezentacja Lewandowskiego na Camp Nou? O której godzinie?

04.08.2022 14:26
Robert Lewandowski
fot. Alexander Pohl/Sipa USA/East News

Prezentacja Lewandowskiego w Barcelonie: godzina, data. Kiedy i o której godzinie odbędzie się prezentacja Roberta Lewandowskiego w FC Barcelona w Miami i na Camp Nou? Sprawdź godzinę i datę prezentacji "Lewego".

Robert Lewandowski został piłkarzem Barcelony. Teraz każdy zadaje sobie pytanie, kiedy Polak zostanie zaprezentowany na zgrupowaniu w Miami i na Camp Nou? Wydaje się, że znamy już na nie odpowiedź.

Z początku dziennikarz silnie związany z "Dumą Katalonii" - Gerard Romero przekonywał w rozmowie z portalem z meczyki.pl, że kapitan reprezentacji Polski zostanie zaprezentowany w Barcelonie na Camp Nou po powrocie podopiecznych Xaviego Hernandeza z obozu przygotowawczego w USA. Jednak później wyjawił na swoim profilu na Twitterze, że może dojść do tego znacznie, znacznie wcześniej, bo w poniedziałek 18 lipca.

Znamy datę i godzinę prezentacji Lewandowskiego w Miami i na Camp Nou

Tak się jednak nie stało i ostatecznie Lewandowski dołączył do swoich nowych kolegów z drużyny w USA, gdzie we wtorek późnym wieczorem został zaprezentowany w nowych barwach w social mediach. Nieco większa prezentacja piłkarza odbyła się jeszcze w środę o godzinie 18:00 polskiego czasu w Barcelona Academy Pro w Miami, jednak oficjalna prezentacja i jednocześnie przywitanie się z kibicami Barcelony na Camp Nou zostały natomiast zaplanowane tak, jak zakładano pierwotnie, a więc po powrocie ze Stanów Zjednoczonych 30 lipca. 

Przenosiny Lewandowskiego do Barcelony zakończyły sagę transferową trwającą od końca maja. Przypomnijmy, że napastnik ogłosił chęć odejścia z Bayernu Monachium już podczas konferencji prasowej reprezentacji Polski przed meczem z Walią (2:1) w Lidze Narodów UEFA. Potem potwierdził te informacje w kolejnych wywiadach, ale mimo to władze Bayernu - z Oliverem Kahnem i Hasanem Salihamidzicem na czele - nie chciały puścić Polaka z klubu. Finalnie zarówno Katalończycy, jak i Bawarczycy wreszcie doszli do porozumienia, a "Lewy" przeniósł się do "Blaugrany" za 45 milionów euro plus 5 milionów bonusów.

Prezentacja Lewandowskiego w Miami i na Camp Nou: Kiedy? O której godzinie?

Prezentacja Roberta Lewandowskiego w Miami odbyła się w środę 20 lipca o godzinie 18:00 czasu polskiego w Barcelona Academy Pro. Prezentacja Polaka na Camp Nou będzie z kolei miała miejsce w piątek 5 sierpnia o godzinie 12:30. Relacja na żywo z prezentacji Lewandowskiego na Camp Nou zostanie przeprowadzona na stronie sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl