Klęska Barcelony w meczu z Osasuną, Duma Katalonii nie obroni tytułu

16.07.2020 23:04

Barcelona przegrała z Osasuną Pampeluna 1:2 w meczu 37. kolejki La Liga. To oznacza, że Duma Katalonii straciła szansę na mistrzostwo Hiszpanii, które ostatecznie powędrowało do Realu Madryt, który w swoim spotkaniu wygrał z Villarealem.

Nieoczekiwanie wynik meczu już w 15. minucie otworzyła Osasuna. Estupinan popisał się znakomitym dośrodkowaniem w pole karne, a tam akcję zamknął Arnaiz, który niskim strzałem tuż przy słupku pokonał ter Stegena. Bramka najwidoczniej zaskoczyła samych piłkarzy Barcy, ponieważ goście próbowali pójść za ciosem i wykorzystać drobny paraliż w drużynie przeciwnej.

Po siedmiu minutach bliski wyrównania był Leo Messi. Argentyńczyk oddał precyzyjny strzał z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w poprzeczkę i opuściła boisko. Gospodarze coraz bardziej naciskali na rywali, ale nie byli w stanie doprowadzić do remisu.

Barcelona - Osasuna: Messi doprowadza do remisu

Po zmianie stron w 54. minucie znów bliski zdobycia bramki był Messi, który uderzał z ostrego kąta, ale Herrera z kłopotami zdołał odbić strzał Argentyńczyka. Jednak już w 62. minucie Leo Messi mógł cieszyć się z gola. Lider Barcelony umieścił futbolówkę w siatce precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego i doprowadził do remisu.

Sześć minut później Suarez popisał się znakomitym uderzeniem nożycami. Piłka wylądowała w bramce gości, ale gol nie został uznany, ponieważ Urugwajczyk był na spalonym.

W 76. minucie Gallego w walce w powietrzu z Lengletem, uderzył piłkarza Barcy łokciem, za co w pierwszym momencie obejrzał żółtą kartkę. Francuz potrzebował pomocy sztabu medycznego. W międzyczasie sędzia sprawdził tę sytuację systemem VAR i zmienił decyzję, pokazując zawodnikowi Osasuny czerwoną kartkę.

Pod koniec meczu Barcelona napierała na rywali, a gracze Osasuny byli zamknięcia w obrębie szesnastki. W 94. minucie goście odzyskali piłkę i wyprowadzili kapitalną kontrę. Barja ruszył lewą stroną i zagrał do pozbawionego opieki Torresa, a ten wpakował futbolówkę do siatki, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo.

Finalnie Barcelona przegrała na Camp Nou 1:2 i przy zwycięstwie Realu Madryt z Villarealem, straciła szanse na obronę mistrzowskiego tytułu.