Pięć nowych przypadków koronawirusa to za mało. Plan wznowienia La Ligi bez zmian

10.05.2020 20:02
Lionel Messi
fot. SASCHA SCHUERMANN/AFP/East News

Pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem w dwóch najsilniejszych ligach hiszpańskich to za mało, by popsuć plany władz rozgrywek odnośnie wznowienia sezonu. La Liga zapowiedziała już, że najnowsze wyniki testów piłkarzy na obecność COVID-19 nie będą miały wpływu na oficjalny powrót drużyn do treningów.

Władze hiszpańskiej ligi zapowiedziały, że mimo stwierdzenia przypadków zakażenia koronawirusem u pięciu piłkarzy dwóch najwyższych klas rozgrywkowych w tym kraju, plan wznowienia sezonu pozostaje bez zmian. Zainfekowani gracze na razie będą trenować indywidualnie.

Jak oświadczono, liga nie zamierza zmienić protokołu treningów. Zawodnicy z większości klubów rozpoczęli indywidualne zajęcia w piątek, po prawie dwóch miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa.

Zobacz także

Plan wznowienia La Ligi bez zmian. 5 nowych przypadków COVID-19 to za mało

Hiszpańska liga zapowiedziała, że "będzie nadal stosować protokół powrotu do treningów", który został zatwierdzony przez władze rządowe, aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo wszystkich zawodników, trenerów i pracowników klubów. Nakazano przestrzeganie środków bezpieczeństwa zdrowia zalecanych przez władze, żeby liczba zainfekowanych graczy "pozostała bardzo niska".

Pięciu piłkarzy, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na COVID-19 (przechodzą chorobę bezobjawowo), pozostanie na razie poza swoimi drużynami, dopóki w pełni nie wyzdrowieją.

Nie ujawniono ich nazwisk, chociaż hiszpańskie media podały już wcześniej, że w tym gronie jest Renan Lodi z Atletico Madryt.

Natomiast w niedzielę bramkarz Realu Betis Joel Robles potwierdził za pośrednictwem sieci, że miał pozytywny wynik testu. Jak dodał, nie wykazuje żadnych objawów, nie ma gorączki i czuje się dobrze.

Zawodnicy mają pozostać w swoich domach, gdzie będą kontynuować indywidualne treningi. W najbliższych dniach ponownie wykonane zostaną im badania na Covid-19. Jeżeli uzyskają dwa wyniki negatywne, będą mogli wznowić zajęcia na klubowych boiskach.

Hiszpańska liga poinformowała, że wszyscy pozostali piłkarze mieli negatywny wynik badań. Zawodnicy, trenerzy i pracownicy klubów biorący udział w szkoleniach są codziennie testowani.

La Liga: Barcelona już trenuje, Real zacznie od poniedziałku

Wiele klubów, w tym broniąca tytułu Barcelona, powróciło do zajęć indywidualnych w ramach drugiego etapu czterofazowego protokołu La Liga. W Hiszpanii mają nadzieję, że w czerwcu wznowią sezon piłkarski, choć przy pustych trybunach.

Real Madryt ogłosił, że w poniedziałek rozpoczyna treningi w swoim ośrodku w Valdebebas.

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu