Zamknij

Pique chciał wymusić sobie miejsce w kadrze na igrzyska olimpijskie

20.04.2022 14:05
Pique chciał wymusić sobie miejsce w kadrze na igrzyska. "Rubi, chcę tego"
fot. PAU BARRENA/AFP/East News

Gerard Pique w rozmowie z Luisem Rubialesem, prezesem hiszpańskiej federacji piłkarskiej RFEF chciał, by związek zapewnił mu miejsce w kadrze na igrzyska olimpijskie. „Musisz to dla mnie zrobić Rubi” – powiedział obrońca Barcelony.

Rozmowa Gerarda Pique i Luisa Rubialesa została nagrana i opublikowana przez dziennikarzy El Confidential. Pierwsze przecieki dotyczyły umowy, którą firma piłkarza Barcelony zawarła z RFEF. Dotyczyła ona zorganizowania Superpucharu Hiszpanii w Arabii Saudyjskiej. Najnowsze nagrania odnoszą się do chęci Pique do gry dla Hiszpanii na igrzyskach olimpijskich.

- Musisz to dla mnie zrobić, Rubi. Musisz to dla mnie zrobić - mówił Pique w trakcie rozmowy. Hiszpański obrońca już wcześniej zakończył grę w kadrze. Kadrę olimpijską, czyli U23 prowadził jednak inny trener niż pierwszą reprezentację, więc Pique liczył na powrót. Każdy kraj ma prawo powołać na turniej olimpijskich 3 zawodników starszych niż 23 lata.

"Cieszę się, że mogę ci pomóc"

- Musimy zachować to w tajemnicy i złapać trenera (de la Fuente) we wrześniu lub kiedykolwiek. Przyjadę do Madrytu, usiądę z nim… Chciałbym pojechać. Zobaczmy, jak sobie z tym poradzimy. Myślę, że musimy zachować to w tajemnicy, co o tym myślisz? – mówił Pique.

Rubiales niczego nie obiecywał: - Wspomniałem o tym trenerowi, a on wie. Musi podejmować decyzje, ale cieszę się, że mogę ci pomóc.

RadioZET.pl/PAB