Zamknij

Ostra krytyka Roberta Lewandowskiego. Hiszpan absurdalnie o Polaku

07.09.2022 14:11

Hiszpański dziennikarz Edu Aguirre skomentował transfer Roberta Lewandowskiego do Barcelony. Jego słowa wzbudziły ogromne kontrowersje - Hiszpan bowiem bezpośrednio uderzył w kapitana reprezentacji Polski.

Robert Lewandowski
fot. Ricardo Larreina/Aflo Images/East News

Latem Robert Lewandowski przeniósł z Bayernu Monachium do Barcelony, podpisując z "Dumą Katalonii" czteroletni kontrakt. Chociaż wielu piłkarzy potrzebuje kilku meczów na "zaaklimatyzowanie się" w zespole, kapitan reprezentacji Polski z marszu stał się jednym z najistotniejszych elementów w układance trenera Xaviego Hernandeza.

Wobec świetnej formy Polaka jego transfer jest szeroko komentowany na całym świecie. Oczywiście zdecydowana większość, to - ze względu na bardzo dobrą dyspozycję napastnika - opinie pozytywne, jednak zdarzają się również te mocno krytyczne.

Hiszpan ostro skrytykował Lewandowskiego

W ostatnim wydaniu "El Chiringuito" przykład takiej wypowiedzi dał Edu Aguirre. Hiszpański dziennikarz ostro skrytykował "Lewego" i miał ku temu istnie absurdalny powód.

- Lewandowski przyszedł do Barcy dla pieniędzy - stwierdził Aguirre, szybko jednak następnie zmieniając temat. Przypomnijmy, że media informowały niedawno, że Polak zarobi około 10 milionów euro netto za sezon 2022/2023. Jego wynagrodzenie będzie jednak stopniowo wzrastać, w sumie do 16 mln euro rocznie. Dla porównania Lewandowski w Monachium zarabiał 12 mln za sezon gry.

Dalej Aguirre mówił m.in. o rywalizacji kapitana biało-czerwonych z Karimem Benzemą o koronę króla strzelców La Ligi. Zdaniem Hiszpana Francuz pod kilkoma względami ma zdecydowaną przewagę nad Polakiem. - Sam Lewandowski nie może sprawić, by jego drużyna grała dobrze. Benzema jest natomiast do tego zdolny - ocenił.

loader

RadioZET.pl/El Chiringuito