Pięć nowych przypadków COVID-19 w lidze hiszpańskiej. Wśród zakażonych gwiazdor Atletico

10.05.2020 16:35
Atletico Madryt
fot. GIUSEPPE CACACE/AFP/East News

W dwóch najwyższych ligach hiszpańskich odnotowano pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Chociaż władze rozgrywek nie ujawniły ani nazwisk, ani klubów, w których znajdują się zarażeni piłkarze, iberyjskie media już wcześniej podały, że jednym z nich jest lewy obrońca Atletico Madryt - Renan Lodi.

Pięciu piłkarzy z dwóch najwyższych lig w Hiszpanii zostało zainfekowanych koronawirusem, odkąd kluby rozpoczęły przeprowadzanie testów w zeszłym tygodniu – poinformowały władze La Liga w niedzielnym komunikacie.

Nie ujawniono ich nazwisk i klubów, chociaż hiszpańskie media podały już wcześniej, że w tym gronie jest Renan Lodi z Atletico Madryt.

Zobacz także

Nowe przypadki COVID-19 w La Liga. Wśród zakażonych Renan Lodi

Zawodnicy, przechodzący chorobę bezobjawowo, mają pozostać w swoich domach, gdzie będą kontynuować indywidualne treningi. Jak zaznaczono, w najbliższych dniach ponownie wykonane zostaną im badania na Covid-19. W ten sposób będzie wiadomo, czy mogą wrócić na klubowe boiska. Konieczne są dwa wyniki negatywne.

Wiele klubów, w tym broniąca tytułu Barcelona, powróciło do zajęć indywidualnych w ramach drugiego etapu czterofazowego protokołu La Liga. W Hiszpanii mają nadzieję, że w czerwcu wznowią sezon piłkarski, choć przy pustych trybunach.

Real Madryt ogłosił, że po dwóch miesiącach przymusowej przerwy, w poniedziałek rozpoczyna treningi w swoim ośrodku w Valdebebas.

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu