Konflikt w Barcelonie? Messi publicznie zignorował trenera [WIDEO]

29.06.2020 10:34
Messi

Lionel Messi zupełnie zignorował trenera w przerwie meczu Celta Vigo - Barcelona w ostatniej kolejce La Liga, co wyłapały telewizyjne kamery. Hiszpańskie media piszą o konflikcie w zespole. Trener Quique Setien miał stracić zaufanie piłkarzy i - jeśli nie zdobędzie mistrzowskiego tytułu - może stracić pracę.

Barcelona w miniony weekend zaledwie zremisowała z Celtą Vigo 2:2. Swoje spotkanie 32. kolejki wygrał natomiast Real Madryt i odskoczył Dumie Katalonii na dwa punkty w ligowej tabeli. Równie głośno, co o wyniku meczu Celta - Barcelona, mówi się o sytuacji z przerwy na nawodnienie, gdy Messi zupełnie ignorował to, co mówił do niego drugi trener zespołu, Eder Sarabia.

Hiszpańskie media są przekonane, że to dowód na to, iż w szatni zapanował rozłam między zawodnikami a sztabem szkoleniowym. Wymowna w tej sytuacji jest też reakcja pierwszego trenera zespołu, Quique Setiena, który jedynie stał z boku i drapał się po głowie.

Celta Vigo - Barcelona. Messi zignorował trenera WIDEO

Barcelona po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa odnotowała trzy zwycięstwa i dwa remisy. Tym samym straciła prowadzenie w tabeli na rzecz Realu Madryt, który odniósł komplet pięciu zwycięstw. Dziennikarze spekulują, że jeśli Quique Setien nie odwróci karty i nie zdobędzie mistrzostwa Hiszpanii, wraz z końcem sezonu straci pracę. Jego miejsce miałby zająć Francisco Garcia Pimienta. Aktualny trener Barcelony B mógłby poprowadzić klub już w rozgrywkach Ligi Mistrzów, które zostaną wznowione w sierpniu.