Zamknij

Media: Jeden z głównych faworytów nie pojawi się na gali Złotej Piłki

29.11.2021 18:43
Mohamed Salah i Karim Benzema
fot. GABRIEL BOUYS/AFP/East News

Jak donoszą zgodnie hiszpańskie media, Karim Benzema, piłkarz Realu Madryt, reprezentacji Francji oraz jeden z faworytów do zdobycia Złotej Piłki 2021, nie pojawi się na gali jej wręczenia. Powodem ma być niezadowolenie z miejsca, które napastnik ma teoretycznie zająć.

Gala Złotej Piłki co roku generuje u faworytów ogromne emocje - nie tylko pozytywne, ale także te negatywne. Informacja o wygraniu Ballon d'Or dociera do zwycięzcy zawsze wcześniej, dlatego często zawodnicy - przede wszystkim główni faworyci - którzy nie otrzymują takiej wiadomości od organizatorów gali, decydują się nie przyjeżdżać do Paryża na wręczenie nagród. Tak zrobić postanowił już chociażby Portugalczyk Cristiano Ronaldo, a dołączyć ma do niego teraz kolejny gwiazdor.

Mowa o Karimie Benzemie, który - jak mówi się w kuluarach - ma zająć trzecie miejsce w tym prestiżowym plebiscycie. Drugi ma być Robert Lewandowski, a pierwszy - Argentyńczyk Lionel Messi.

Media: Karim Benzema nie pojawi się na gali Złotej Piłki 2021

Według hiszpańskiego "SPORT" reprezentant Francji wie już od dawna, że nie ma szans na sięgnięcie po nagrodę główną tygodnika "France Football". Jak się okazuje, nawet zajęcia przez gwiazdora Realu Madryt miejsca na najniższym miejscu podium nie jest dla niego satysfakcjonujące, dlatego postanowił zrezygnować z uczestnictwa w gali.

Zwycięzca Złotej Piłki 2021 ma zostać ogłoszony na gali Balon d'Or po godzinie 22:00. Śledź relację live i wyniki online gali Złotej Piłki 2021 na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl