Zamknij

Mbappe oddala się od Realu Madryt. Czy transfer jest jeszcze możliwy?

30.08.2021 08:58
Kylian Mbappe
fot. PAP/EPA

Kylian Mbappe od kilku dni jest intensywnie łączony z przenosinami do Realu Madryt. Na dwa dni przed zamknięciem okna niewiele jednak wskazuje na to, że Paris Saint-Germain zgodzi się na transfer.

Real Madryt wystosował już dwie oferty za francuskiego napastnika, ale żadna z nich nie doczekała się odpowiedzi. Królewscy najpierw zaoferowali 160 milionów euro. Druga propozycja opiewała na 170 milionów plus 10 milionów w bonusach.

Hiszpańskie media były przekonane, że tak wysoka propozycja skłoni paryski klub do transferu, tym bardziej że kontrakt napastnika wygasa za mniej niż 12 miesięcy. Jeśli PSG nie sprzeda Mbappe teraz i nie przedłuży z nim umowy, latem przyszłego roku 22-latek będzie mógł odejść z klubu za darmo.

Czy Kylian Mbappe trafi tego lata do Realu Madryt?

Brak odpowiedzi na oferty Realu sugerują, że wicemistrzowie Francji nie chcą sprzedawać swojego czołowego zawodnika. Nie można wykluczyć, że Królewscy spróbują jeszcze raz i zaproponują kwotę w okolicach 200 milionów euro. Problemem pozostaje jednak czas, a w zasadzie jego brak. Okno transferowe zamyka się już we wtorek o północy.

Sam Mbappe wydaje się pozostawać bardzo spokojny ws. swojej przyszłości. W niedzielny wieczór zdobył dwie bramki w meczu przeciwko Reims, który zakończył się wygraną PSG 2:0.

Przypomnijmy, że Kylian Mbappe trafił do Paryża w 2017 roku. Ekipa ze stolicy Francji zapłaciła za niego 145 milionów euro. Monaco zagwarantowało sobie jednak bonus w wysokości 35 milionów w przypadku kolejnego transferu swojego byłego już gracza.