Zamknij

Poważna kontuzja polskiego pomocnika. Przejdzie operację, czeka go długa przerwa

24.01.2022 18:25
 Mateusz Bogusz naderwał więzadła. Pomocnik Ibizy przejdzie operację [WIDEO]
fot. La Liga Smartbank/ Youtube channel

Mateusz Bogusz, podstawowy pomocnik drugoligowej hiszpańskiej Ibizy, naderwał więzadło krzyżowe przednie w lewym kolanie i czeka go dłuższa przerwa. Polak w najbliższych dniach przejdzie operację.

Mateusz Bogusz doznał kontuzji w rozgrywanym w niedzielę meczu z Malagą. W 20 minucie meczu Polak walczył o górną piłkę z obrońcą Malagi. Gdy opadł na murawę jego kolano nienaturalnie się wygięło.

Po chwili trener Paco Jemez musiał ściągnąć Bogusza z boiska. Co warto podkreślić, Polak zdążył w 20 minut zaliczyć asystę. W 11 min. spotkania Sergio Castel zdobył gola po podaniu Bogusza.

Moment, w którym Mateusz Bogusz doznał urazu od 27 min. 30 sek. 

Mateusz Bogusz naderwał więzadła. Przejdzie operację 

Po badaniach okazało się, że kontuzja Polaka jest poważna. „Badania, które przeszedł nasz zawodnik Mateusz Bogusz potwierdzają, że ma naderwane więzadło krzyżowe przednie w lewym kolanie. Gracz w najbliższych dniach przejdzie operację” – poinformowali działacze Ibizy w oficjalnym komunikacie.

Mateusz Bogusz jest zawodnikiem Leeds, które wypożyczyło go do Hiszpanii. Polak wywalczył w Ibizie miejsce w podstawowym składzie. W tym sezonie Bogusz rozegrał na "rajskiej wyspie" 22 spotkania, w których zdobył 4 gole i zaliczył 7 asyst.

RadioZET.pl/PAB