Zamknij

Luka Jović uniknął więzienia, piłkarz Realu zapłaci grzywnę

10.11.2020 20:31
Luka Jović
fot. FAYEZ NURELDINE/AFP/East News

Luka Jović musi zapłacić 30 tys. euro grzywny za złamanie przepisów związanych z pandemią koronawirusa. Piłkarzowi Realu Madryt groziło nawet więzienie. Prokuratura w Serbii postawiła mu już zarzuty i zażądała półrocznego pozbawienia wolności.

Luka Jović w marcu, gdy pandemia po raz pierwszy pokazała swoje straszne oblicze, przyleciał do Serbii z Hiszpanii. Po przybyciu do kraju powinien był poddać się dwutygodniowej kwarantannie, ale tego nie zrobił. Postanowił za to w Belgradzie pójść na imprezę - tak donosiły wówczas miejscowe media. On sam twierdził, że wybrał się jedynie do apteki.

Po tym jak w prasie ukazały się doniesienia o jego rozrywkowym wypadzie do stolicy Serbii, Jović wprawdzie się nie przyznał, ale przeprosił.

Luka Jović ukarany karą grzywny. Piłkarz Realu uniknął więzienia

- Bardzo mi przykro, że odpowiedzialni za to ludzie nie wykonali należycie swojej pracy i nie poinformowali mnie, gdzie dokładnie mam przebywać w trakcie zalecanej izolacji. Przepraszam wszystkich, którzy znaleźli się przeze mnie w niebezpieczeństwie. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się pokonać te trudności - napisał w mediach społecznościowych.

22-letni Jović, by uniknąć więzienia, może zapłacić teraz grzywnę w wysokości 30 tys. euro.

RadioZET.pl/PAP