Zamknij

Luis Suarez zostaje na dłużej w Atletico. "Powitali mnie z otwartymi ramionami"

24.05.2021 11:10
Luis Suarez zostaje na dłużej w Atletico. "Powitali mnie z otwartymi ramionami"
fot. CESAR MANSO/AFP/East News

Luis Suarez poinformował, że zostanie w Atletico na kolejny rok. Urugwajski piłkarz Atletico Madryt poinformował o tym po ostatnim spotkaniu sezonu. W sobotę Suarez zdobył decydującą bramkę w spotkaniu ostatniej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy z Realem Valladolid (2:1), a stołeczny klub został mistrzem kraju.

Lusi Suarez dołączył do Atletico Madryt we wrześniu ubiegłego roku z Barcelony. Podpisał wówczas dwuletni kontrakt, ale według ESPN umowa zawierała klauzulę umożliwiającą Urugwajczykowi odejście za darmo po zakończonym w niedzielę sezonie.

- Zostaję na pewno. Atletico powitało mnie z otwartymi ramionami od pierwszej minuty po moim przyjeździe. Jak oni mnie traktowali... Spytałem, czy w klubowym muzeum jest miejsce dla mnie, jak zapiszę się w historii klubu - powiedział Suarez na antenie Movistar Plus.

Luis Suarez zostaje w Atletico

Urugwajczyk zdobył 21 bramek dla Atletico w tym sezonie ekstraklasy i zajął czwarte miejsce w ligowej klasyfikacji strzelców. Najskuteczniejszy był jego były kolega z Barcelony Argentyńczyk Lionel Messi z 30 golami.