Zamknij

Luis Suarez znalazł nowy klub. Urugwajczyk chce przygotować się do mundialu

27.07.2022 00:37

Luis Suarez ogłosił, że osiągnął porozumienie z Nacionalem, klubem z urugwajskiej ekstraklasy. Były napastnik Liverpoolu, Barcelony i Atletico zagra dla swojej byłej drużyny przez trzy miesiące, do mistrzostw świata w Katarze.

Luis Suarez znalazł nowy klub. El Pistoleto wraca do Urugwaju
fot. AP/Associated Press/East News

Suarez jest wychowankiem Nacionalu, w którym trenował od 2000 do 2005 roku. W tym klubie zadebiutował w seniorskiej piłce (sezon 2005/06) zdobywając 10 goli w 27 meczach. Urugwajczyk, którego do powrotu do klubu zachęcali kibice drużyny Trójkolorowych ogłosił, że osiągnął już z Nacionalem wstępne porozumienie.

- Po pierwsze, chciałbym podziękować za niezwykłe potraktowanie mnie i mojej rodziny. Ono sprawiło, że było niemożliwe, abym odmówił powrotu do klubu. Ostatnie szczegóły uzgodnimy niebawem. Liczę, że wkrótce się zobaczymy – powiedział Suarez w filmie opublikowanym na Twitterze.

loader

Suarez zadebiutował w Nacionalu w wieku 18 lat. Po jednym sezonie przeniósł się do FC Groningen (29 meczów/10 goli), a w kolejnym grał już w Ajaxie, w którym spędził trzy i pół roku.

Urugwajczyk chce wrócić do regularnej gry po tym, jak w ostatnich miesiącach stracił miejsce w składzie Atletico. Suarez liczy na powołanie do kadry Urugwaju na swój ostatni mundial w karierze. El Pistolero wystąpił już na mistrzostwach w 2010 roku, w których wybronił ręką strzał Ghany, zapewniając swojej drużynie utrzymanie wyniku dającego remis i w konsekwencji rzuty karne. W 2014 Urugwajczyk został wyrzucony z boiska za ugryzienie Giorgio Chielliniego, za co został wykluczony z gry na dziewięć miesięcy, a na kolejnych mistrzostwach Urugwaj przegrał z Francją w ćwierćfinale (2:0).

Na mistrzostwach w Katarze Urugwaj zagra w grupie z Portugalią, Ghaną i Koreą Południową.

loader