Zamknij

Lionel Messi urządził nielegalną imprezę. Wszczęto śledztwo

04.05.2021 19:02
Lionel Messi
fot. JOSE JORDAN/AFP/East News

Lionel Messi zorganizował w swoim domu huczną imprezę, na którą zaprosił kilkadziesiąt osób, głównie kolegów z drużyny. Tym samym Argentyńczyk złamał obowiązujące przepisy sanitarne. Władze La Liga wszczęły śledztwo w tej sprawie.

Lionel Messi może mieć kłopoty. Kierownictwo La Liga wskazało, że materiały dokumentujące imprezę dowodzą, że w nielegalnym przyjęciu uczestniczyli piłkarze pierwszego zespołu Barcelony i rezerw. Większość z nich pojawiła się w położonym na przedmieściach stolicy Katalonii domu Messiego z osobą towarzyszącą.

Z opublikowanych przez media zdjęć z przyjęcia u Messiego wynika, że w trakcie spotkania nie zachowywano dystansu społecznego, a tylko nieliczne osoby miały na twarzy maski ochronne.

Lionel Messi urządził huczną imprezę. Wszczęto dochodzenie

Uczestnicy poniedziałkowego grill party mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności nie tylko przez władze klubu i ligi hiszpańskiej, ale też rząd Katalonii. Jego tymczasowy premier Pere Aragones we wtorek mówiąc o przyjęciu w domu Messiego, skwitował zdarzenie słowami: - Znane osobistości powinny dawać przykład.

Do soboty na terenie Hiszpanii obowiązują surowe restrykcje sanitarne zakazujące organizacji imprez towarzyskich.

RadioZET.pl/PAP