Zamknij

Lionel Messi uczcił pamięć Diego Maradony, Barcelona ukarana?

30.11.2020 13:00
Lionel Messi
fot. PAP/EPA

Lionel Messi po zdobyciu gola z Osasuną zdjął koszulkę Barcelony i zadedykował bramkę zmarłemu Diego Maradonie. Wicemistrzowie Hiszpanii zostaną ukarani za celebrację Argentyńczyka, chociaż kwota, jaką mają mieć do zapłacenia, nie powinna robić na nich wrażenia.

Barcelona w niedzielnym meczu w La Liga mierzyła się z Osasuną. Do 73. minuty Duma Katalonii prowadziła 3:0, ale dalej atakowała bramkę rywali. Chwilę później Lionel Messi popisał się znakomitym uderzeniem z dystansu i pokonał Sergio Herrerę. Po trafieniu Argentyńczyk podbiegł do kamery i zdjął klubową koszulkę, pod którą znajdował się trykot argentyńskiego Newell’s Old Boys, którego barw pod koniec kariery reprezentował Diego Maradona.

Okazuje się, że gol Messiego był praktycznie identyczny do trafienia Maradony, który w tej właśnie koszulce zdobył bramkę w 1993 roku w meczu przeciwko Emelec.

Lionel Messi uczcił pamięć Diego Maradony. Barcelona zostanie ukarana?

Sędzia ukarał 33-latka żółtą kartką. Wydaje się, że osobnej kary nie uniknie Barcelona. Wszystko przez logo firmy znajdujące się na drugiej koszulce, która przed laty była sponsorem zespołu z Ameryki Południowej. Zgodnie z przepisami FIFA piłkarze nie mogą prezentować reklam, których nie ma na klubowych trykotach.

Najprawdopodobniej Barcelona zostanie ukarana kwotą 3 tysięcy euro. Kwota nawet w czasach pandemii raczej nie zrobi wrażenia na ekipie Dumy Katalonii.

RadioZET.pl/