Zamknij

Lionel Messi ukarany za oddanie hołdu Maradonie

03.12.2020 12:13
Lionel Messi
fot. J. BASSA/AFP/East News

Lionel Messi został ukarany przez La Liga za pokazanie koszulki byłego klubu Diego Maradony. Lider Dumy Katalonii w ten sposób oddał hołd legendzie futbolu. Decyzją władz hiszpańskiej federacji Argentyńczyk będzie musiał zapłacić absurdalną grzywnę.

Lionel Messi w bardzo wyjątkowy sposób uczcił pamięć Diego Maradony. W niedzielnym meczu przeciwko Osasunie gracz Barcelony po pięknym golu zdjął trykot Dumy Katalonii, pod którą miał koszulkę Newell’s Old Boys. Argentyńskiego zespołu, w którym pod koniec kariery grał Maradona.

33-latek został ukarany przez sędziego żółtą kartką, ale za taki rodzaj celebracji Barcelonie miała grozić kara grzywny w wysokości do 3 tysięcy euro. Magazyn „sport.es” informuje, że kapitan wicemistrzów Hiszpanii i Blaugrana otrzymali sankcje w wysokości…780 euro, z czego 600 euro będzie musiał zapłacić Messi.

Diego Maradona okradziony tuż przed śmiercią: Złodzieje włamali się do sejfu

Lionel Messi ukarany po oddaniu hołdu Maradonie

Władze La Liga potraktowały sprawę niezwykle łagodnie, nakładając symboliczną karę, stosując się do przepisów.

Lionel Messi tuż po śmierci Maradony opublikował post w mediach społecznościowych. - Bardzo smutny dzień dla wszystkich Argentyńczyków i piłki nożnej. Zostawił nas, ale nie odszedł, bo Diego jest wieczny – napisał.

Diego Maradona zmarł w środę, 25 listopada w wieku 60 lat. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu był poważny obrzęk płuc prowadzący do zaostrzenia przewlekłej niewydolności serca i w konsekwencji zatrzymanie jego akcji.

RadioZET.pl/sport.es