Zamknij

Robert Lewandowski w Barcelonie. Podajemy szczegóły kontraktu Polaka

19.07.2022 23:05

Robert Lewandowski - szczegóły kontraktu z Barceloną. Kapitan reprezentacji Polski we wtorek późnym wieczorem oficjalnie dopiął już transfer do FC Barcelony. Na jakich warunkach Polak trafi do stolicy Katalonii?

Robert Lewandowski w Barcelonie: szczegóły kontraktu
fot. Roger Petzsche via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Robert Lewandowski przeszedł z Bayernu Monachium do Barcelony - poinformowała we wtorek późnym wieczorem "Duma Katalonii". Na jakich warunkach "Lewy" trafi na Camp Nou? Sprawdź szczegóły!

Robert Lewandowski podpisał z Barceloną 4-letni kontrakt. To wyjątkowo długa umowa, rzadko stosowana dla zawodników po 30. roku życia. Tymczasem kapitan biało-czerwonych 21 sierpnia będzie świętował już 34. urodziny.

Robert Lewandowski w Barcelonie: szczegóły kontraktu [pensja, długość]

Według dziennikarzy hiszpańskiego "Diario SPORT" Robert Lewandowski będzie zarabiał tyle samo, co w Bayernie, ale tylko brutto. To kwota rzędu 24 milionów euro, jednak ze względu na 50-procentowe podatki w Katalonii Polak otrzyma "na rękę" 12 milionów euro. Będzie drugim najlepiej opłacanym piłkarzem "Blaugrany" - więcej dostaje tylko Gerard Pique (28 milionów euro brutto).

To są jednak informacje niejawne. Inne źródła, m.in. "Marca" i Fabrizio Romano donoszą, że "Lewy" dostanie "tylko" 9 milionów netto. To z kolei będzie oznaczało, że zgodził się na znaczną obniżkę zarobków.

Najbardziej zaskakującą informacją zawartą w umowie Lewandowskiego z Barceloną jest jednak klauzula odstępnego. Według niej Polak będzie mógł przedwcześnie opuścić "Blaugranę" za kwotę... 500 milionów euro.

loader

RadioZET.pl/PAP/Bild