Zamknij

Lewandowski rezerwowym w Barcelonie? Xavi ma nowy plan

Maciej Walasek
04.08.2022 16:22
Robert Lewandowski
fot. Ira L. Black/Getty AFP/East News

Robert Lewandowski wciąż musi czekać na pierwsze trafienie w barwach Barcelony, ale nie może z tym zbyt długo zwlekać. Inni napastnicy Dumy Katalonii tylko czekają na dłuższą czarną serię Polaka. Na taki scenariusz ma być przygotowany trener Blaugrany, Xavi.

Robert Lewandowski to napastnik światowej klasy i z tym nie ma co polemizować. Jednak po 12 latach spędzonych w Bundeslidze poprzeczka nadal jest zawieszona wysoko, jak nie jeszcze wyżej. Reprezentant Polski opuścił Bundesligę i w poszukiwaniu nowych wyzwań zdecydował się pomóc Barcelonie w drodze na szczyt. Problem w tym, że po trzech spotkaniach w barwach nowego klubu 33-latek wciąż nie strzelił gola.

Konkurencja w Barcelonie jest spora: Ferran Torres, Pierre Emerick-Aubameyang, czy Ansu Fati tylko czyhają, aby wejść w miejsce byłego gracza Bayernu. Dodatkowo czas gra na jego niekorzyść. Jeżeli Lewandowski dalej będzie nieskuteczny Xavi może być zmuszony sięgnąć po inny plan.

Lewandowski na ławce rezerwowych w Barcelonie?

Kataloński "Sport" dokonał szczegółowej analizy, po której uznał, że szkoleniowiec wicemistrzów Hiszpanii ma aż 19 wariantów gry w ataku. Jednak aż dwanaście z nich nie uwzględnia Roberta Lewandowskiego jako piłkarza w podstawowym składzie. Jednak w tych ustawieniach, w których znajduje się napastnik biało-czerwonych w jednym z nich występuje w jednej linii z Raphinhą i Dembele. Inna opcja zakłada grę Raphinhą i Fatim.

Warto przypomnieć, że będąc w Bayernie Lewandowski był niekwestionowanym numerem jeden. Od sezonu 2022/23 sytuacja może ulec zmianie. Tu pojawia się pytanie: jak wówczas zachowa się Polak?

RadioZET.pl