O to Robert Lewandowski poprosił Xaviego. Wszystko nagrały kamery

05.09.2022 09:50

Podczas meczu Sevilla - Barcelona hiszpańskim kamerom udało się wyłapać ciekawą rozmowę pomiędzy Robertem Lewandowskim i Xavim. Polak miał nietypową prośbę do swojego trenera.

Robert Lewandowski

FC Barcelona ponownie zachwyciła w La Lidze. Piłkarze ze stolicy Katalonii pewnie pokonali na wyjeździe Sevillę 3:0, a na listę strzelców w pierwszej połowie wpisał się Robert Lewandowski. Dla Polaka jest to już piąty gol w czterech meczach ligowych.

Mimo imponujących liczb to dla Polaka za mało. Wskazuje na to rozmowa napastnika z Xavim podczas meczu. Jak napisał na Twitterze dziennikarz Eleven Sports Marcin Gazda, hiszpańskie media wychwyciły moment, w którym "Lewy" prosił trenera, by ten poczekał ze zmianą za niego. Początkowo miało to nastąpić znacznie wcześniej.

Co ciekawe, hiszpański szkoleniowiec przystał na prośbę i dał dodatkowy czas swojemu podopiecznemu. 34-latek został zmieniony dopiero w 74. minucie spotkania.

Xavi wcześniejszą zmianą Lewandowskiego chciał dać mu więcej czasu na odpoczynek. FC Barcelona wchodzi teraz w tryb gry co 3-4 dni. Już w środę Duma Katalonii rozpocznie rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Rywalem będzie Viktoria Pilzno.