La Liga: Nowe fakty ws. kontuzji Leo Messiego. Może nie zagrać w hicie LM

25.09.2019 21:11
Kontuzja Leo Messiego

Kontuzja Leo Messiego może sprawić, że Argentyńczyk nie będzie w stanie wystąpić w hicie Ligi Mistrzów - donoszą hiszpańskie media. FC Barcelona poinformowała wcześniej, że podczas meczu z Villarrealem 32-latek doznał urazu mięśnia przywodziciela w lewym udzie.

"Lionel Messi naciągnął mięsień przywodziciela w lewej nodze. Jego powrót będzie zależny od postępów w leczeniu" - poinformowała na oficjalnej stronie FC Barcelona.

Leo Messi kontuzjowany. Może nie zagrać w hicie Ligi Mistrzów

Przypomnijmy, że Argentyńczyk nabawił się urazu we wtorkowym meczu z Villarrealem. 32-latek potrzebował pomocy medycznej już w 30. minucie, jednak zdecydował się dograć pierwszą połowę do końca.

Swoim zwyczajem Barcelona nie podała informacji, kiedy należy spodziewać się powrotu piłkarza do zdrowia. Zdaniem hiszpańskich mediów, podobne kontuzje wiążą się zazwyczaj z niedługą absencją, trwającą od siedmiu do dziesięciu dni.

Chociaż tym razem uraz Messiego nie wydaje się być bardzo poważny, Argentyńczyk wciąż może opuścić ważne spotkania dla "Blaugrany". Niemal na pewno zabraknie go w sobotnim ligowym pojedynku przeciwko Getafe. Co więcej, pod znakiem zapytania stoją występy zawodnika również w kolejnych meczach. W przyszłą środę Barcelona gra u siebie w hicie drugiej kolejki Ligi Mistrzów z Interem Mediolan, z kolei w niedzielę 6 października podejmuje na Camp Nou Sevillę w rozgrywkach La Liga.

Wtorkowy uraz to dla Messiego kolejna już kontuzja w ostatnim czasie. W sierpniu, podczas okresu przygotowawczego, Argentyńczyk uszkodził sobie mięsień w łydce, który wykluczył go z gry w piłkę aż do ubiegłego tygodnia. Swój pierwszy mecz w tym sezonie 32-latek rozegrał w pierwszej kolejce LM przeciwko Borussii Dortmund, a łącznie wystąpił w jedynie trzech niepełnych spotkaniach. Po zaledwie 121 minutach gry i dziewięciu dniach teraz znów czeka go przerwa.

Mimo tak małej ilości czasu spędzonego na boisku, Leo Messi ma już na koncie jedną asystę w La Liga. W meczu z Villarrealem skutecznie podał do Antoine Griezmanna, który trafił do bramki na 1:0. Ostatecznie mistrzowie Hiszpanii wygrali to spotkanie 2:1.