Zamknij

Trybuny w La Liga znów mogą być zapełnione. Ale jeszcze nie wszędzie

29.09.2021 13:58
La Liga. Trybuny znów mogą być zapełnione. Ale jeszcze nie wszędzie
fot. JAVIER SORIANO/AFP/East News

Hiszpańskie kluby już od tego weekendu będą mogły zapełnić trybuny w trakcie meczów ligowych i międzynarodowych. W środę zniesiono restrykcje, które ograniczały liczbę osób na widowni. 

Jednak nie we wszystkich klubach La Ligi ta zmiana wejdzie w życie już od tego weekendu. Dotychczas obowiązujące ograniczenia pozostaną w mocy m.in. na terenie Katalonii, gdzie swoje mecze gra Barcelona, Espanyol czy Girona, a także w Kraju Basków.

CISNS, czyli instytucja, która wydaje decyzje dot. spraw zdrowotnych w Hiszpanii, ustaliła, że w otwartych stadionach będzie mogło przebywać tylu widzów, ile wynosi limit ustalony przez jego zarządców. W przypadku hal będzie on mniejszy – władze zezwoliły na wpuszczenie widzów, którzy wypełnią widownię w 80 procentach.

CISNS jednocześnie utrzymało nakaz noszenia maseczek oraz utrzymania 1,5 metra dystansu między widzami, co - jak podkreślają Hiszpanie - kłóci się ze zniesieniem ograniczeń dot. liczby widzów.

La Liga. Komplet widzów nie w Katalonii i Kraju Basków

Zgodę na wpuszczenie kompletu publiczności muszą wydać regionalne ośrodki zdrowia. W przypadku Katalonii zostanie utrzymany limit 60 procent widzów na stadionach powyżej 10 tys. osób. Podobnie wygląda sytuacja w Kraju Basków, gdzie swoje mecze rozgrywa Athletic Bilbao, Alaves i Real Sociedad. 

W Hiszpanii od początku pandemii z powodu wirusa Covid-19 zmarło ponad 86 tys. osób.

RadioZET.pl/AFP