La Liga: Wygrane Atletico i Realu Madryt, trwa wyścig o mistrzostwo

01.05.2021 23:00
Real Madryt - Osasuna

Atletico Madryt i Real Madryt odniosły zwycięstwa w 34. kolejce hiszpańskiej La Ligi. Piłkarze Diego Simeone pokonali na wyjeździe Elche 1:0, a "Królewscy" wygrali u siebie z Osasuną 2:0. Goniące madrycki duet Barcelona zmierzy się w niedzielę z Valencią, a Sevilla w poniedziałek podejmie Athletic Bilbao.

Atletico Madryt wygrało z przedostatnim w tabeli Elche dzięki trafieniu Marcosa Llorente w 23. minucie. W doliczonym czasie gry Elche mogło wyrównać, miało bowiem rzut karny po zagraniu ręką Llorente, ale Fidel Chavez trafił w słupek.

- Zwycięstwo dzisiaj było naszym obowiązkiem. Te trzy punkty dają dużo siły przed tym, co nas czeka. Wygrana zawsze wzmacnia ducha zespołu i pewność siebie, a tym bardziej teraz, gdy zbliżamy się do finałowej części - powiedział Llorente.

La Liga: Real Madryt - Osasuna [WYNIK]

Real Madryt dość długo męczył się z Osasuną i dopiero w ostatnich kwadransie zapewnił sobie wygraną.

"Chłopcy z Brazylii dali Realowi energię do zwycięstwa" - napisała agencja Reuters.

Bramki zdobyli reprezentanci "Canarinhos" - Eder Militao w 76. minucie i Casemiro cztery minuty później.

"Królewscy" rywalizują obecnie na dwóch ważnych frontach. W środowym rewanżu półfinału Ligi Mistrzów zagrają na wyjeździe z Chelsea Londyn, z którą u siebie zremisowali 1:1.

W tej sytuacji trener Zinedine Zidane dał odpocząć w sobotni wieczór kilku piłkarzom, w rezerwie pozostali pomocnicy Toni Kroos i Luka Modrić. Natomiast od początku zagrał wreszcie trapiony kontuzjami Eden Hazard.

La Liga: Barcelona zagra z Valencią

Atletico ma 76 punktów, a Real 74. Trzecia Barcelona (71) zagra w niedzielę na wyjeździe z Valencią. Trener Katalończyków Ronald Koeman został w piątek zawieszony na dwa ligowe mecze za czerwoną kartkę, jaką zobaczył w trakcie przegranego w czwartek 1:2 spotkania u siebie z Granadą. Barcelona złożyła odwołanie.