La Liga: Sensacyjna porażka Realu Madryt. Mallorca poskromiła osłabionego lidera

20.10.2019 09:15
Mallorca - Real

Sensacyjna porażka Realu Madryt. RCD Mallorca poskromiła dotychczasowego lidera La Ligi i tym samym "pomogła" Barcelonie przejąć pierwsze miejsce w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy. Gola na wagę zwycięstwa strzelił już w siódmej minucie meczu Junior Lago. Po drugiej żółtej kartce dla Alvaro Odriozoli w 74. minucie "Królewscy" kończyli mecz w "dziesiątkę".

Piłkarze Realu Madryt ponieśli pierwszą w tym sezonie porażkę w hiszpańskiej ekstraklasie. W 9. kolejce przegrali na wyjeździe 0:1 z beniaminkiem Mallorcą i stracili pozycję lidera na rzecz Barcelony, która gładko pokonała na wyjeździe Eibar 3:0.

La Liga: Sensacyjna porażka Realu Madryt. Mallorca pokonała lidera

Jedyna bramka meczu w stolicy Balearów padła już w siódmej minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Junior Lago z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Utytułowani goście nie byli w stanie odpowiedzieć, a od 74. minuty ich sytuacja stała się jeszcze trudniejsza, gdy za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Alvaro Odriozola.

"Królewscy" zagrali mocno osłabieni, m.in. bez kontuzjowanych Garetha Bale'a i Luki Modrica oraz Edena Hazarda, któremu urodziło się czwarte dziecko.

W innym wieczornym sobotnim meczu dziewiątej kolejki La Liga Getafe pokonało u siebie Leganes 2:0. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Angel.

Wcześniej w sobotę piłkarze mistrza kraju Barcelony pokonali na wyjeździe Eibar 3:0. Bramki zdobyli trzej najbardziej znani gracze ofensywy zespołu - Antoine Griezmann, Lionel Messi i Luis Suarez. Dla Messiego, który początek sezonu stracił z powodu kontuzji, to drugie ligowe trafienie w obecnych rozgrywkach.