La Liga: Real Madryt rozbił Valencię, Barcelona straciła punkty

08.01.2022 23:17
Real Madryt - Valencia

Karim Benzema i Vinicius Jr. popisali się dubletami, a ich Real Madryt rozbił Valencię 4:1 w szlagierze 20. kolejki hiszpańskiej La Ligi. Kolejne punkty zgubiła Barcelona, która tylko zremisowała z Granadą.

Real Madryt w poprzedniej kolejce La Ligi sensacyjnie przegrał z Getafe 0:1, ale utrzymał prowadzenie w tabeli. Po sobotnim efektownym zwycięstwie z Valencią przewaga nad drugą Sevillą wzrosła do ośmiu punktów, ale Andaluzyjczycy rozegrali dwa mecze mniej.

"Królewscy" napoczęli "Los Ches" tuż przed przerwą, gdy z rzutu karnego do siatki trafił Karim Benzema. Po zmianie stron dwa szybkie gole zdobył Vinicius i już w tym momencie było niemal pewne, że gospodarze tego spotkania nie przegrają. W 76. minucie jedenastkę na raty wykorzystał skrzydłowy Valencii Goncalo Guedes, ale ostatni cios zadał francuski napastnik Realu. Madrytczycy zasłużenie wygrali 4:1 i umocnili się na pozycji lidera.

La Liga: Wpadka Barcelony

Znacznie gorzej wiedzie się Barcelonie. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Luuk de Jong, ale niedługo później sprawę swoim kolegom skomplikował Gavi, który ujrzał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Granada zdołał doprowadzić do wyrównania w końcówce za sprawą Antonio Puertasa.

"Duma Katalonii" plasuje się na 6. pozycji, ale w niedzielę może ją stracić na rzecz Rayo Vallecano, które zagra z trzecim w stawce Realem Betis.