La Liga: Real Madryt o krok od mistrzostwa Hiszpanii. Tytuł już w czwartek?

13.07.2020 23:57
Granada - Real Madryt

Real Madryt w czwartek może cieszyć się z mistrzostwa Hiszpanii. "Królewscy" pokonali Granadę 2:1 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mają cztery punkty przewagi nad Barceloną. Przed nimi starcie z Villarreal.

"Żółta Łódź Podwodna" musi jeszcze powalczyć o udział w Lidze Europy. W poniedziałek podopieczni Javiego Calleju przegrali na własnym boisku z Realem Sociedad San Sebastian 1:2 i w rywalizacji z Realem na pewno tanio skóry nie sprzedadzą. Niemniej to gracze Zinedine'a Zidane'a będą mieli jeszcze większą motywację, bo zwycięstwo da im tytuł mistrza Hiszpanii.

Kolejny krok w stronę złotego medalu "Królewscy" zrobili na Estadio Nuevo Los Carmenes. Granada była godnym rywalem, podniosła się po dwóch ciosach, ale finalnie musiała uznać wyższość gości.

Real pokonał Granadę

"Królewscy" bardzo szybko ułożyli sobie to spotkanie i wydawało się, że odniosą łatwe zwycięstwo. W 10. minucie z ostrego kąta trafił Ferland Mendy, a w 16. na 2:0 podwyższył Karim Benzema. Mimo kolejnych szans przyjezdni nie potrafili zdobyć kolejnych goli i niewiele brakowało, by to się zemściło.

Gospodarze kontaktową bramkę strzelili w 50. minucie. W środku pola piłkę stracił Casemiro, a akcję wykończył Darwin Machis. W końcówce swoich kolegów uratował niezawodny Sergio Ramos, który wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Azeeza. To była interwencja meczu, bo po tej szansie Granada straciła impet, a goście z kolei uświadomili sobie, że nie mogą grać tak głęboko "na przeczekanie". Ostatecznie "Królewscy" dowieźli korzystny rezultat do ostatniego gwizdka i jeśli w czwartek pokonają Villarreal lub jeśli Barcelona straci jakiekolwiek punkty z Osasuną, będą mogli świętować mistrzostwo Hiszpanii.

Granada - Real Madryt 1:2

Bramki: Darwin Machis (50.) - Ferland Mendy (10.), Karim Benzema (16.)