La Liga: Pewne zwycięstwo Atletico, Sevilla pokonała Betis w derbach [WYNIKI]

10.11.2019 23:21
Betis - Sevilla

Atletico Madryt pokonało u siebie Espanyol 3:1 w meczu 13. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Sevilla FC wygrała z Realem Betis 2:1 w derbach Sewilli. Sprawdź WYNIKI niedzielnych meczów La Liga!

Jako pierwszy miejsce miał mecz Mallorki z Villarrealem zakończony zwycięstwem gospodarzy 3:1. W tym spotkaniu aż trzy z czterech goli padło z rzutów karnych. Dla "Cynobrowych" "jedenastki" skutecznie wykorzystywali Junior Lago oraz Daniel Rodriguez, zaś dla gości "wapno" na bramkę zamienił Santi Cazorla. Wynik spotkania ustalił 18-letni napastnik Mallorki - Takefusa Kubo.

La Liga: Pewna wygrana Atletico, Sevilla pokonała Betis w derbach [WYNIKI]

W kolejnym spotkaniu Athletic Bilbao pokonał Levante 2:1. Baskowie zwyciężyli z gośćmi rzutem na taśmę, a gola w 88. minucie pojedynku strzelił Ander Capa. Piłkarze z Walencji, a konkretniej Sergio Postigo, trafili do siatki jako pierwsi, lecz na początku drugiej połowy dla gospodarzy wyrównał Iker Muniain.

O 16:00 odbył się mecz Atletico Madryt z Espanyolem, wygrany przez madrytczyków 3:1. Mimo że to Katalończycy jako pierwsi zdobyli bramkę - do siatki Jana Oblaka trafił Sergi Darder - to następnie "Los Rojiblancos" nie dali szans rywalom. Dla gospodarzy trafiali kolejno Angel Correa, Alvaro Morata, a wynik ustalił w doliczonym czasie gry Koke.

Dwie i pół godziny później Getafe zmierzyło się u siebie z Osasuną. Mimo przygniatającej przewagi, gospodarze z Madrytu nie zdołali strzelić ani jednej bramki, a spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

13. kolejkę La Ligi zakończyły derby Sewilli, w których Sevilla FC pokonała Real Betis na ich stadionie 2:1. Już w 13. minucie meczu gola dla gości zdobył Lucas Ocampos, jednak jeszcze przed przerwą wyrównał Loren. W 55. minucie spotkania rezultat ustalił Luuk de Jong, a po zakończeniu pojedynku podopieczni Julena Lopeteguiego świętowali tytuł najlepszego zespołu w Andaluzji aż do kolejnego starcia.