La Liga: Nietypowy problem bramkarza Realu. "Cierpi na stany lękowe"

03.10.2019 21:43
Thibaut Courtois

Thibaut Courtois ma nietypowy problem. Zdaniem hiszpańskich mediów belgijski bramkarz Realu Madryt cierpi na stany lękowe. W zremisowanym 2:2 meczu "Królewskich" z Club Brugge w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów oficjalnie golkiper miał opuścić boisko jeszcze przed drugą połową z powodu problemów z żołądkiem. Teraz poznaliśmy jednak inną możliwą przyczynę.

Po pierwszej połowie wtorkowego meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Club Brugge wygrywało z Realem Madryt 2:0. Przy pierwszej straconej bramce przez "Królewskich" palce maczał Thibaut Courtois, który nie zdołał obronić lekkiego strzału z kilku metrów oddanego przez Emmanuela Dennisa. Na drugą połowę belgijski bramkarz już nie wyszedł, a jego miejsce zajął Alphonse Areola. Real ostatecznie zremisował to spotkanie 2:2.

La Liga: Nietypowy problem Thibaut Courtois. "Cierpi na stany lękowe"

Po zakończeniu meczu do hiszpańskich mediów natychmiast wyciekła informacja, że zmiana Courtois wynikała z problemów żołądkowych golkipera. W szatni miał mieć nudności, które jednak, zdaniem gazety "OkDiario", mogły wynikać ze stanów lękowych zawodnika "Los Blancos".

"Do zawrotów głowy i problemów żołądkowych doprowadziły właśnie stany lękowe, a nie konkretny wirus" - tłumaczyły hiszpańskie media. Według nich nerwy Belga miało spotęgować kolejne słabe spotkanie w jego wykonaniu. Kibice Realu mają dość kiepskiej formy bramkarza, stąd po pierwszym straconym golu z Brugge fani wygwizdali swojego zawodnika.

"Wszystko wskazuje na to, że Courtois nie zagra także w sobotnim meczu z Granadą" - przeczytaliśmy dalej. Jego miejsce ponownie miałby zająć Areola, który w tym sezonie w barwach "Królewskich" nie puścił jeszcze ani jednego gola.

To samo źródło donosi, że golkiper został już nawet przebadany przez lekarzy madrytczyków, którzy faktycznie wykazali poważne zaburzenia psychiczne u Belga. Jeśli te plotki okażą się prawdą, wówczas kibicom Realu z pewnością przestanie być do śmiechu.

Thibaut Courtois trafił do Realu Madryt w sierpniu 2018 roku. Do tej pory rozegrał w jego barwach 43 spotkania, w których zachował jedynie 12 czystych kont. Belg kosztował "Los Blancos" 35 milionów euro.