Zamknij

Epidemia koronawirusa w Valencii. Aż 35 procent zakażonych

16.03.2020 22:27
Epidemia koronawirusa w Valencii
fot. Valencia/Facebook

Aż 35 procent pracowników Valencii - piłkarzy, członków sztabu trenerskiego i medycznego - jest zakażonych koronawirusem - poinformował hiszpański klub w oświadczeniu. Przebadano już cały zespół.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pierwszy przypadek choroby COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u obrońcy "Los Ches" Ezequiela Garaya. W kolejnym komunikacie liczba zakażonych wzrosła do pięciu, a w tym gronie - zdaniem mediów - mieli być Jose Luis Gaya i Eliaquim Mangala. W poniedziałek okazało się, że zainfekowanych jest 35 procent pracowników klubu!

Koronawirus w Valencii: OŚWIADCZENIE

Jednocześnie przekazano dobre wieści o ich stanie zdrowia: "Wszystkie przypadki przebiegają bezobjawowo, a osoby zarażone są obecnie izolowane w domu, przechodzą badania i realizują indywidualny plan treningowy" - napisano w oświadczeniu.

Wskazano, że do masowego zakażenia doszło przy okazji wyjazdu do Mediolanu na mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Atalantą Bergamo. "Pomimo wprowadzenia wszelkich środków ostrożności po powrocie z Lombardii, zachowania odpowiedniego dystansu pomiędzy członkami klubu i innymi osobami, wynik pozytywny uzyskało 35 procent pracowników" - czytamy.

W oświadczeniu jeszcze raz poproszono kibiców o pozostanie w domach i przestrzeganie zaleceń władz.

Koronawirus w Hiszpanii

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), z powodu koronawirusa w Hiszpanii zmarło już 288 osób. Zakażonych jest 7753 mieszkańców.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl.valenciacf.com