Zamknij

Piłkarz Valencii zarażony koronawirusem. To pierwszy przypadek w La Lidze

15.03.2020 13:18
Ezequiel Garay zarażony koronawirusem
fot. Ezequiel Garay/Instagram

Ezequiel Garay, 33-letni argentyński obrońca Valencii, jest zarażony koronawirusem. To pierwszy taki przypadek w lidze hiszpańskiej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Rok 2020 zaczął się dla mnie źle. Przeszedłem pozytywnie test na obecność koronawirusa. Czuję się dobrze, ale teraz jeszcze bardziej muszę uważać na siebie i chronić swoje zdrowie. Obecnie przechodzę kwarantannę" - napisał Garay na Instagramie.

Niewykluczone, że to pierwszy, ale nie ostatni piłkarz Valencii, który będzie musiał zmierzyć się z chorobą COVID-19. Garay jest obecnie kontuzjowany, ale był na trybunach podczas wtorkowego spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów z Atalantą Bergamo (3:4).

Nieodpowiedzialne zachowanie kibiców Valencii. Tłumy pod Mestalla [WIDEO]

Przypomnijmy, że to właśnie kibiców "Nietoperzy" uważa się za tych, którzy "sprowadzili" koronawirusa do Hiszpanii. Cztery przypadki zakażenia wykryto u fanów tej drużyny po powrocie z pierwszego starcia tych drużyn w Mediolanie.

AKTUALIZACJA:

Valencia poinformowała o pięciu przypadkach wykrycia koronawirusa w drużynie. Nazwisk nie zdradzono. Wiadomo, że stan tych osób jest dobry.

Koronawirus w Hiszpanii

Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Hiszpania jest drugim po Italii siedliskiem koronawirusa w Europie. Z tego powodu zmarło już blisko 150 osób, a prawie 6 tysięcy jest zarażonych.

RadioZET.pl/WHO/Sportowe Fakty