Santiago Bernabeu przekształcone na magazyn materiałów sanitarnych

Krzysztof Sobczak
26.03.2020 17:21
Santiago Bernabeu

Santiago Bernabeu na czas pandemii koronawirusa będzie przekształcone na magazyn materiałów sanitarnych - poinformował Real Madryt. Operacja była możliwa dzięki współpracy z Krajową Radą Sportu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Real Madryt we współpracy z Krajową Radą Sportu rozpoczyna w Madrycie projekt zaopatrzenia i dystrybucji strategicznych środków sanitarnych przeznaczonych do walki z pandemią COVID-19" - napisano w komunikacie.

Dysponentem zgromadzonych materiałów będzie resort zdrowia. To on będzie decydował, gdzie i jakie środki ostatecznie trafią.

"Ministerstwo Zdrowia będzie – poprzez mechanizmy, które już działają i zawsze pod nadzorem głównego centrum środków sanitarnych znajdującego się w podmadryckim Valdemoro – odpowiedzialne za przyznanie donacji centrom i organizacjom, które najbardziej będą tego potrzebować” - czytamy w oświadczeniu Krajowej Rady Sportu opublikowanej także na stronie Realu Madryt.

Magazyn będzie przyjmował również zaopatrzenie bądź pieniądze od firm, które chciałyby włączyć się w tę pomoc.

Koronawirus w Hiszpanii

Hiszpania, obok Włoch, jest krajem najbardziej dotkniętym pandemią koronawirusa. Na COVID-19 choruje już ponad 56 tysiące osób, a 6,6 zmarło. Blisko jedna trzecia to mieszkańcy Madrytu.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/realmadryt.pl