Zamknij

Koronawirus. Sześć przypadków zakażenia w Athletiku Bilbao

12.08.2020 18:27
Athletic Bilbao
fot. PAP/EPA

W Athletiku Bilbao wykryto sześć przypadków koronawirusa - ogłosił w środę klub z Kraju Basków. Zakażeni są m.in. piłkarze Inaki Williams, Oihan Sancet, Unai Lopez i Gaizka Larrazabal, o czym sami poinformowali na portalach społecznościowych.

- Testy wykazały sześć przypadków pozytywnych. Osoby te znajdują się już w izolacji w swoich domach i zostaną poddane kolejnym testom w przyszłym tygodniu - stwierdzono w komunikacie klubu.

Badania piłkarzy i sztabu szkoleniowego Athletiku Bilbao przeprowadzono dzień wcześniej w ośrodku treningowym w Lezama. Od czwartku piłkarze będą ćwiczyć tylko indywidualnie.

Athletiku Bilbao z sześcioma przypadkami koronawirusa

Inaki Williams potwierdził na Twitterze, że jest zakażony, ale zapewnił, że czuje się dobrze. Żadnych symptomów chorobowych nie mają też Sancet, Larrazabal i Lopez.

Również w środę o jednym przypadku koronawirusa poinformowała Barcelona, dodając, że chodzi o osobę, która nie miała kontaktu z pierwszą drużyną.

We wtorek ogłoszono wykrycie dwóch przypadków zakażenia w Valencii oraz po jednym w Betisie Sewilla, Realu Mallorca i Espanyolu Barcelona.

RadioZET.pl/PAP/AN