Zamknij

Hiszpańska Federacja Piłkarska pomoże klubom i służbie zdrowia

25.03.2020 18:26
RFEF pomoże klubom i służbie zdrowia
fot. PAP/EPA

Prezes Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) Luis Rubiales zapowiedział pomoc klubom niższych dywizji, które ponoszą straty finansowe wynikające ze wstrzymania rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa. Związek zamierza też wspomóc służbę zdrowia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

RFEF udostępni hotel w Las Rozas pod Madrytem, gdzie często zbiera się kadra narodowa. Pomóc mają też jego pracownicy.

- Hotel drużyny narodowej jest do dyspozycji lokalnych władz jako szpital, zakwaterowanie dla pracowników medycznych czy co tylko potrzebują. Nasi psychologowie i psychoterapeuci również są gotowi pomóc pracownikom służby zdrowia - powiedział Rubiales.

Szef RFEF poinformował także o szeregu rozwiązań, które mają wspomóc kluby niższych dywizji. Mogą one skorzystać z nieoprocentowanej pożyczki do czterech milionów euro. Co więcej, udostępniono osobną pulę w wysokości pół miliarda euro na kredyty dla klubów, które ze względu na brak meczów nie będą mogły uzyskać pełnego wynagrodzenia z tytułu praw telewizyjnych.

- Chcemy usiąść z władzami La Liga (zarządzającą ekstraklasą - PAP) i porozmawiać o problemach, które kluby mogą napotykać. Moje przesłanie jest o jedności, nadziei, dyscyplinie. Cały futbol, od tego skromnego po elitę, musi wysłać przekaz o solidarności. Razem powstrzymamy wirusa - podkreślił Rubiales.

Rozgrywki piłkarskie w Hiszpanii są wstrzymane od 12 marca do odwołania. Rubiales mówił wcześniej, iż wykluczone jest odwołanie pozostałej części sezonu. W tabeli po 27 kolejkach prowadzi Barcelona - 58 pkt, przed Realem Madryt - 56 i Sevillą - 47.

W Hiszpanii stwierdzono dotychczas ponad 47 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło ok. 3,4 tysiąca osób. W Europie tylko Włochy cierpią bardziej z powodu pandemii.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP