Piłkarz Atletico Madryt oskarżony o łamanie przepisów bukmacherskich

01.05.2020 20:42
Kieran Trippier oskarżony o łamanie przepisów bukmacherskich
fot. PIERRE-PHILIPPE MARCOU/AFP/East News

Kieran Trippier usłyszał zarzuty od angielskiej federacji piłkarskiej (FA) o łamaniu przepisów, które zakazują zawodnikom obstawianie meczów i gry u bukmacherów. Piłkarzowi Atletico Madryt grozi nawet wielomiesięczna dyskwalifikacja.  

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Kieran Trippier po dobrym występie na mistrzostwach świata w Rosji w 2018 roku i świetnym ubiegłorocznym sezonie, gdzie razem z Tottenhamem awansował do finału Ligi Mistrzów, podpisał kontrakt z Atletico Madryt. Oskarżenie dotyczy właśnie tego okresu. Okazuje się, że w lipcu 2019 roku, Anglik miał obstawiać mecze u bukmacherów, co dla zawodników jest zabronione.

- Członek FA nie może obstawiać zakładów bezpośrednio ani pośrednio, ani instruować, zezwalać, czy umożliwiać żadnej osobie obstawiania wyniku lub jakiegokolwiek innego aspektu związanego z meczem lub zawodami piłkarskimi. Dotyczy to też wszelkich innych kwestii związanych z piłką nożną w dowolnym miejscu na świecie – mówią przepisy angielskiej federacji piłkarskiej.

Według mediów, Trippier miał informować znajomych o swoim transferze do Atletico Madryt i dawać im pieniądze, żeby ci mogli obstawiać zakłady dotyczące jego przenosin do klubu ze stolicy Hiszpanii. Po kilku chwilach, 29-latek skomentował oświadczenie federacji.

- W ciągu ostatnich kilku miesięcy dobrowolnie i w pełni zastosowałem się do dochodzenia i nadal będę to robić. Chcę wyjaśnić, że będąc zawodowym piłkarzem, na żadnym etapie nie obstawiałem żadnych zakładów związanych z piłką nożną ani nie czerpałem korzyści finansowych z innych zakładów – napisał.

Kieran Trippier miał dostać czas do 18 maja na ustosunkowanie się do postawionych zarzutów.

RadioZET.pl/thesun.co.uk