Zamknij

Kiedy Barcelona może zacząć kupować zawodników? Laporta podał wstępny termin

06.07.2022 14:28
Kiedy Barcelona może zacząć kupować zawodników? Laporta podał wstępny termin
fot. LLUIS GENE/AFP/East News

Jeszcze przynajmniej dwa tygodnie Barcelona będzie potrzebowała na uruchomienie dźwigni finansowych, które pozwolą klubowi kupować zawodników – poinformował prezes klubu Joan Laporta.

Laporta wypowiedział się na temat kondycji klubu podczas prezentacji Francka Kessiego, jednego z pierwszych zawodników, którzy w tym sezonie zostali sprowadzeni do Barcelony. Większość pytań nie dotyczyła jednak Iworyjczyka, a kolejnych transferów. By je przeprowadzić, Duma Katalonii musi uruchomić tzw. dźwignie finansowe, co oznacza sprzedaż kilkunastu procent z praw telewizyjnych. Dzięki pieniędzy, które Barcelona otrzyma w ten sposób, do klubowego budżetu trafi kilkaset milionów euro od funduszu Sixth Street.

"Aktywacja drugiej dźwigni finansowej jest trudniejsza niż pierwsza. Chcemy aktywować dźwignię jak najszybciej w tym miesiącu, w lipcu, może w ciągu dwóch tygodni, przez co być może będę musiał opóźnić podróż do USA." - powiedział Joan Laporta w trakcie konferencji.

Prezydent Blaugrany potwierdził, że po sprzedaży praw TV Barcelona będzie mogła dokonywać transferów gotówkowych. Do tej pory, do Barcelony trafili dwaj zawodnicy, których nie obowiązywała już umowa z ich poprzednimi klubami. Mowa tu o Andreasie Christensenie, byłym zawodniku Chelsea, oraz Francku Kessiem z AC Milanu. - Jeśli aktywujemy drugą dźwignę, damy trenerowi tych piłkarzy, których potrzebuje. Nie mogę powiedzieć ile transferów przeprowadzimy. Wzmocnimy pierwszy skład – zapowiedział Laporta i dodał: - Proszę kibiców, by uwierzyli w naszą pracę.

Prezydent Barcelony zapowiedział też, że klub nie chce sprzedawać Frenkiego de Jonga. Holendra widzi u siebie Manchester United, a także inny klub Premier League. - Wiemy, że Frenkie de Jong ma oferty, ale gdybyśmy chcieli go sprzedać, to byśmy się nimi zainteresowali, ale nie chcemy go sprzedać. On nie jest na sprzedaż. Jest piłkarzem Barçy – zakończył temat Laporta.

RadioZET.pl/PAB