Zamknij

Kibic ruszył w kierunku Lewandowskiego. Tak zareagował Polak

14.08.2022 17:05
Robert Lewandowski
fot. YouTube/The Blaugranes/screen

Ligowy debiut Roberta Lewandowskiego w Barcelonie zakończył się bezbramkowym remisem. Po ostatnim gwizdku meczu z Rayo Vallecano na boisko wbiegł jeden z kibiców "Dumy Katalonii", a następnie ruszył w kierunku Polaka. Tak zareagował nasz napastnik.

Debiut Roberta Lewandowskiego w Barcelonie cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony kibiców. Na Camp Nou pojawiło się dużo fanów także z Polski. - Spotkać tylu Polaków, to jest naprawdę bardzo miłe - mówił w pomeczowym studiu Canal+ związany przez wiele lat z polską ekstraklasą Gerard Badia.

W samym meczu z Rayo Vallecano Lewandowski miał kilka okazji do strzelenia premierowej bramki czy zaliczenia asysty, ale ostatecznie ta sztuka mu się nie udała. Warto jednak dodać, że kapitan reprezentacji Polski był przy tym ostro traktowany przez rywali.

Wielki gest Roberta Lewandowskiego

Po ostatnim gwizdku sędziego (0:0) na boisku zrobiło się małe zamieszanie. Okazało się, że na murawę wbiegł jeden z młodych fanów "Dumy Katalonii", który następnie ruszył w kierunku polskiego napastnika.

Ochrona próbowała zatrzymać chłopca, jednak Lewandowski dał jej znać, by go przepuściła. Następnie 33-latek zrobił sobie ze swoim fanem pamiątkowe zdjęcie. Jak widać, Polak już w momencie przejścia do nowego klubu stał się jednym z ulubieńców Katalończyków.

RadioZET.pl