Karim Benzema bohaterem Realu, Francuz zapewnił zwycięstwo

13.03.2021 19:05
Real - Elche

Real Madryt pokonał Elche 2:1 w meczu 27. kolejki La Liga. Dwie bramki dla Królewskich zdobył Karim Benzema.

Do składu Realu powrócili Sergio Ramos i Eden Hazard. Jednak w czasie pierwszych 45 minut zespół Zinedine Zidane’a zagroził bramce rywala tylko raz. W doliczonym czasie gry Casemiro dośrodkował w kierunku Isco, ale Hiszpan minął się z futbolówką. Piłkę do siatki próbował jeszcze wbić Vinicius, ale powstrzymał go Cifu.

Po zmianie stron to goście wyszli na prowadzenie. W 61. minucie Calvo wykorzystał wrzutkę Tete Morente i głową pokonał Courtois.

Karim Benzema uratował Real Madryt

Od tej pory piłkarze Realu atakowali bramkę rywali. W końcu po 12 minutach po dośrodkowaniu Luki Modricia w pole karne Benzema doprowadził do remisu.

W ostatnich sekundach meczu napastnik, wymieniając się piłką przed polem karnym z Rodrygo uderzeniem z woleja umieścił piłkę w siatce, dając Królewskim trzy punkty.

Real Madryt - Elche 2:1 (0:0)

Bramki: Benzema (73, 90+1) - Calvo (61)