Zamknij

'Jesteśmy w stanie wygrywać trofea". Wypowiedzi Lewandowskiego z konferencji

05.08.2022 14:50
Robert Lewandowski
fot. screen/ FC Barcelona.com

- Xavi opowiedział mi o swoich pomysłach na mnie, na moją pozycję na boisku. Zrozumiałem je od razu. Zobaczyłem, że ma plan i jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu – powiedział Robert Lewandowski na konferencji prasowej na Camp Nou.

Robert Lewandowski tuż po oficjalnej prezentacji na Camp Nou odpowiedział na pytania hiszpańskich i niemieckich dziennikarzy. Poniżej zamieszczamy wypowiedzi Polaka, który był pytany m.in. o wiek, rozmowy z Xavim, rywalizację z Karimem Benzemą i przyjęcie przez kibiców Barcelony.

O prezentacji: była niesamowita. Widzieć tylu fanów... Bardzo się cieszę, trudno to opisać. Tak wielu kibiców mnie wspiera. Chcę pokazać moje umiejętności wszystkim fanom, zarówno na Camp Nou, jak i w meczach na wyjeździe.

O „nowej erze” w Barcelonie, o której mówił prezydent Laporta: oczywiście, to wielkie wyzwanie. Już od pierwszego meczu trzeba pokazywać umiejętności. Muszę popychać innych zawodników, by pokazywali się z najlepszej strony. Nie tylko pomagać zespołowi na boisku, ale pomagać w zmianie myślenia młodym zawodnikom. W składzie mamy miks młodości i doświadczenia. Moje doświadczenie może pomóc młodym zawodnikom, bo widziałem w piłce bardzo dużo.

O prognozach na obecny sezon: przyszłość może być dla nas dobra. Z tymi zawodnikami, których mamy, z ich ogromnym potencjałem. Widzę, że wszystko idzie w dobrą stronę. Od pierwszego meczu musimy to pokazać. Oczywiście, nie wszystko musi pójść łatwo. Ale możemy udowodnić na boisku naszą jakość.

O wieku: mój wiek nie ma znaczenia. Wiem, że mogę grać jeszcze długo. Czuję się lepiej niż przed laty. Jeśli pytasz o okres przed transferem: to nie było łatwe. Wiem, że dla mnie i mojej rodziny to był odpowiedni czas na transfer. Wszyscy pracowaliśmy na to, by on doszedł do skutku.

O rozmowach z Xavim: opowiedział mi o swoich pomysłach, o mojej pozycji. Zrozumiałem je od razu. Opowiedział o systemie, taktyce. Zobaczyłem, że on ma swój pomysł, że jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu.

rywalizacji z Realem i Karimem Benzemą: jestem zawsze gotowy, by grać z Realem. Grałem z nimi w Bayernie. Chcemy się z nimi mierzyć. Nie chodzi tylko o jeden mecz, ale o cały sezon, bo w lidze jest wiele dobrych zespołów. Jesteśmy w stanie wygrywać i zdobywać trofea. Gdy zacznie się liga, będziemy gotowi. Nie myślę o rywalizacji z Benzemą, to wielki napastnik, ale dla mnie ważniejsze jest zwyciężanie z Barceloną.

RadioZET.pl/PAB